Tychy: Udusił partnerkę i uciekł. Sąd podjął ważną decyzję

2021-11-25 16:20
Zabójstwo w Tychach
Autor: kaz Zabójstwo w Tychach. Za tymi drzwiami rozegrał się dramat

Sebastian Z. (40 l.) popełnił straszną zbrodnię. Mężczyzna udusił swoją 28-letnią konkubinę w mieszkaniu, a po wszystkim wyjechał do sąsiedniej miejscowości. Po kilku godzinach sam zadzwonił na policję. 40-latek usłyszał już zarzut. W czwartek wykonywano czynności sądowe i zapadła już decyzja w sprawie aresztu.

Do zabójstwa w mieszkaniu przy ul. Sienkiewicza w Tychach doszło w środę (24 sierpnia). Przypomnijmy, że 40-letni mężczyzna udusił swoją konkubinę w wynajmowanej w bloku kawalerce. Po wszystkim owinął ciało w folię przemysłową. Wyszedł z mieszkania i pojechał do Knurowa. Po kilku godzinach zadzwonił na numer alarmowy i powiedział funkcjonariuszom, że zabił 28-latkę. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili na komendę. Sebastian Z. przyznał się podczas przesłuchania do popełnienia zbrodni. Złożył wyjaśnienia, szczegółowo opisał przebieg zbrodni. W czwartek były wykonywane czynności sądowe. Prokuratura wnioskowała o areszt dla 40-latka i tak też się stało. Sebastian Z. został aresztowany na trzy miesiące. Informację o uwzględnieniu przez Sąd Rejonowy w Tychach wniosku o aresztowanie podejrzanego przekazała PAP prokurator rejonowa w Tychach Maria Paszek.Jak dodała, śledczy otrzymali też w czwartek wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety. - Potwierdziła się wstępna przyczyna zgonu, czyli uduszenie - powiedziała.

Czytaj też: Tychy: Sebastian Z. udusił konkubinę w kawalerce. Po wszystkim pojechał na cmentarz

Już podczas przesłuchania podejrzany potwierdził wstępne ustalenia śledczych, że kobieta została uduszona. Do zabójstwa doszło w mieszkaniu, w którym 28-latka mieszkała ze swoim partnerem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motywem zbrodni był narastający konflikt między partnerami, w tle możliwa jest również zazdrość – podała prokuratura. Podejrzanemu może mu grozić nawet dożywocie.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Zabił człowieka i uciekł do lasu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE