Ucieczka przed policją zakończona NA DRZEWIE. Kierowca miał wiele na sumieniu

2019-10-22 20:09 BM
Ucieczka zakończyła się wypadkiem
Autor: Śląska Policja

43-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ucieczka mogła się dla niego skończyć tragicznie, bo spowodował wypadek. Rozbił swój samochód o przydrożne drzewo. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się w minioną sobotę po godz. 21:00 w miejscowości Bór Zapilski (gm. Wręczyca Wielka). Właśnie wtedy policjanci postanowili skontrolować osobową skodę jadącą w kierunku miejscowości Nowiny.

- Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, kierowca skody ominął policjanta i odjechał. Wobec takich okoliczności, mundurowi ruszyli za samochodem swoim oznakowanym radiowozem i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych spróbowali zatrzymać go do kontroli - relacjonują śląscy mundurowi.

Kierowca w dalszym ciągu nie reagował i gwałtownie przyspieszył. Po krótkim pościgu stracił panowanie nad pojazdem, nie wyhamował i uderzył w przydrożne drzewo. - Okazało się, że samochodem kierował 43-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto nieodpowiedzialny mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodają funkcjonariusze.

Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń ciała, ale za musi liczyć się z dużą karą za swoje zachowanie. Poza wysoką grzywną oraz orzeczeniem kolejnego zakazu, grozi mu kilkuletni pobyt więzieniu.