Udusił ciężarną Izę, pastwił się nad żoną 20 minut! Jest wyrok dla Piotra Sz.

2021-10-13 14:09
Bielsko-Biała. Jest wyrok dla Piotra Sz.
Autor: kaz Piotr Sz. udusił ciężarną żonę

Jest wyrok dla Piotra Sz.! Sąd skazał go na 25 lat więzienia. Strażnik miejski z Bielska-Białej w październiku 2019 zamordował swoją ciężarną żonę Izabelę Sz. Mężczyzna pastwił się nad nią 20 minut. Bił ją i dusił. Kobieta błagała, by darował życie jej i ich dziecku. Ale Piotr Sz. był bezwzględny. Ukrył ciało małżonki w lesie, a sam udawał, że zaginęła. Wyrok nie jest prawomocny.

Bielsko-Biała: Jest wyrok dla Piotra Sz. Strażnik miejski zabił ciężarną żonę

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał w środę na 25 lat więzienia Piotra Sz., który zamordował żonę w ciąży. O wcześniejsze zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 20 latach. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżony wysłuchał wyroku na sali rozpraw. Gdy sędzia Jarosław Sablik wypowiedział frazę o wymiarze kary, miał opuszczoną głowę. Na sali obecni byli też bliscy ofiary. Sędzia w ustnym uzasadnieniu wskazał m.in., że na wymiarze kary zaważyło to, iż oskarżony nie planował zbrodni. Sąd uznał, że działał pod wpływem kumulacji gniewu i złości po awanturze. Prokuratura i oskarżyciele posiłkowi domagali się dla niego dożywocia.

Czytaj koniecznie: Strażnik miejski udusił ciężarną żonę. „Błagała o życie swoje i dziecka”

Sonda
Czy kara dla Piotra Sz. jest sprawiedliwa?

Bielsko-Biała: Piotr Sz. udusił ciężarną żonę

Przypomnijmy – do zabójstwa doszło 17 października 2019 r.. Piotr Sz., wówczas funkcjonariusz straży miejskiej, wrócił do mieszkania przez żoną Izabelą, z którą od dłuższego czasu nie żyli zgodnie. Tego dnia również się pokłócili. Po awanturze udusił kobietę. Jej ciało owinął w folię. Później swoim samochodem wywiózł je w okolice Dąbrowy Górniczej i porzucił w lesie. Następnie poszedł jeszcze zagrać w piłkę, a następnego dnia normalnie poszedł do pracy. Dzwonił do teściowej, pytając o żonę. Później zgłosił jej zaginięcie. Ruszyły poszukiwania. Policjanci od początku nie dawali wiary podawanym przez mężczyznę okolicznościom zaginięcia. Zebrane informacje uzasadniały podejrzenie, że Piotr Sz. miał swój udział w zniknięciu kobiety w ciąży. Mężczyzna został zatrzymany. 19 października przypadkowa osoba natknęła się na ciało kobiety. Policjanci zidentyfikowali ją jako poszukiwaną. Następnego dnia Piotr Sz. został aresztowany. Proces Piotra Sz. rozpoczął się 9 stycznia. Mężczyzna w sądzie przyznał się do morderstwa, ale uważał, że nie działał ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się też do fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą.

Wałbrzych. Udusił kobietę penisem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE