Śledztwo

Udusił Wiktorię metalową linką. Biegli mają kłopot. Nie potrafią odpowiedzieć na ważne pytanie

Okoliczności śmierci 18-letniej Wiktorii z Bytomia są przerażające. 19-letni Mateusz powiedział śledczym, że "musiał udusić" młodą kobietę. Czekał, aż dziewczyna zaśnie. Choć sprawca planował swoją zbrodnię, bytomianka była przypadkową ofiarą. Poznał ją kilka godzin wcześniej na przystanku autobusowym.

Mateusz wszystko zaplanował. Chciał kogoś zabić, wtedy pojawiła się Wiktoria

Zwłoki 18-letniej Wiktorii z Bytomia policjanci odkryli w jednym z mieszkań przy ulicy Kużaja w Radzionkowie. Młoda kobieta została uduszona, a jej ciało owinięte folią i spryskane pianą. O zbrodni miał powiadomić sam zabójca, który zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, po czym uciekł z miejsca zbrodni przed przyjazdem patrolu. Te szokujące sceny rozegrały się w Radzionkowie 12 sierpnia 2023 roku. 19-letni Mateusz H. został już zatrzymany przez policję. Prokuratura przedstawiła mu zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Młody mężczyzna został aresztowany.

W trakcie trwającego śledztwa, okazało się, że Mateusz planował swoją zbrodnię od dawna, choć Wiktoria była jego przypadkową ofiarą. Poznali się na przystanku. Ona wracała z dyskoteki, on z pracy po nocnej zmianie. Nie wiadomo czym ją przekonał, by pojechała z nim

Biegli nie są wstanie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie

Już w ubiegłym roku, Mateusz H., został poddany badaniom psychiatrycznym. Jednak jak informuje "Fakt", biegli nie byli wstanie odpowiedzieć odpowiedzieć na pytanie, jaki jest jego stan zdrowia. Dlatego mężczyzna zostanie poddany kilkutygodniowej obserwacji. Śledczy chcą ustalić czy w chwili popełniania zbrodni, młody mężczyzna był poczytalny.

Mateusz H. na obserwację ma trafić z początkiem kwietnia.

18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki