Szczegóły są przerażające

To dlatego zginęła Wiktoria. 19-letni Mateusz H. wszystko zaplanował. Wstrząsające ustalenia śledczych

18-letnia Wiktoria została brutalnie zamordowana w Radzionkowie. Dziewczyna została uduszona, a jej ciało owinięte w folię. Policjanci zatrzymali 19-letniego Mateusza H., mężczyzna wyjawił wszystko śledczym. Szczegóły tej zbrodni są przerażające. Wiele wskazuje na to, że bytomianka była przypadkową ofiarą.

Wiktoria była przypadkową ofiarą. Mateusz poznał ją kilka godzin wcześniej w autobusie

Na jaw wychodzi coraz więcej szokujących szczegółów brutalnego morderstwa w Radzionkowie. Zwłoki 18-letniej Wiktorii z Bytomia policjanci odkryli w jednym z mieszkań przy ulicy Kużaja. Młoda kobieta została uduszona, a jej ciało owinięte folią i spryskane pianą. O zbrodni miał powiadomić sam zabójca, który zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, po czym uciekł z miejsca zbrodni przed przyjazdem patrolu.

Te szokujące sceny rozegrały się w Radzionkowie 12 sierpnia 2023 roku. 19-letni Mateusz H. został już zatrzymany przez policję. W poniedziałek, 14 sierpnia 2023, prokuratura przedstawiła mu zarzuty i złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt mężczyzny.

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Skierowaliśmy do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie - mówi szefowa Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, Anna Szymocha-Żak.

Wiele wskazuje na to, że plan w głowie zabójcy zrodził się już dawno. Z ustaleń śledczych wynika, że Wiktoria była jego przypadkową ofiarą. Nie znał jej wcześniej. Poznali się w autobusie, gdy on wracał po nocnej zmianie do domu.

- Podejrzany miał z góry założony plan, że dokona zabójstwa. Ofiara była przypadkowa. Oboje nie znali się wcześniej - dodaje pani prokurator.

Wiktoria pojechała na dyskotekę. Jej matka dostała dziwnego SMS-a

Zrozpaczona matka dziewczyny wiedziała, że jej córka 11 sierpnia po pracy pojechała na dyskotekę. W sobotę nad ranem w autobusie poznała Mateusza H., który przekonał ją, by razem poszli do mieszkania, które wynajmował. 19-latek wysłał do matki dziewczyny SMS-a: "„Dzień dobry. Nazywam się Mateusz. Wiktoria jest u mnie. Niedługo wróci do domu” - napisał.

Dziewczyna już wtedy prawdopodobnie nie żyła. Chwilę później mężczyzna zadzwonił do CRP, mówił, że chce popełnić samobójstwo. Również wtedy, przekazał informacje o morderstwie.

18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku
Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
Listen on Spreaker.