Uniwersytet Śląski w Katowicach

i

Autor: us.edu.pl Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski: Rekrutacja zakończona. Kierunki humanistyczne nadal mają wzięcie

2015-07-08 13:42

Zakończyła się rekrutacja studentów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Liczby pokazują, że kierunki humanistyczne wciąż przeżywają oblężenie. 

Kierunki humanistyczne wciąż cieszą się ogromnym wzięciem. Najwięcej maturzystów zgłosiło chęć studiowania na prawie – 1502 osób, psychologii – 833 osób, administracji – 600 osób, pedagogice – 501 osób, bezpieczeństwie narodowym i międzynarodowym – 494 osób, dziennikarstwie i komunikacji społecznej – 450 osób oraz informatyce - 421 osób.

Jeżeli jednak spojrzeć na kierunki pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce, to w czołówce plasują się: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – 13,38 osoby na miejsce, reżyseria – 8 osób na jedno miejsce, filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim – 7,96 osoby na jedno miejsce, filologia angielska, specjalność: język biznesu –  6,98 osoby na miejsce, psychologia – 6,08 osoby na miejsce, filologia angielska, kultura-media-translacja – 6,06 osoby na miejsce. 

Wyniki rekrutacji Uniwersytet Śląski będzie systematycznie publikował od 10 lipca. Natomiast te kierunki gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem – który rozpocznie się 1 sierpnia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają