upał

i

Autor: pixabay

Nadchodzą nieziemskie upały

Upały w całej Polsce będą nie do zniesienia. Na Śląsku gorąco! Od prognoz cierpnie skóra

2022-08-03 14:38

Pogoda w całej Polsce w najbliższych dniach pod znakiem upałów. Termometry będą wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza. Na Śląsku możemy się spodziewać upałów zarówno w czwartek (4 sierpnia), jak i w piątek (5 sierpnia). IMGW wyda ostrzeżenia w związku z wysokimi temperaturami. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody.

Prognoza pogody na Śląsku. Upały do piątku

Pogoda na Śląsku będzie zdominowana przez upały! W środę do Polski dotarły masy gorącego powietrza od zachodu. W najbliższych dnach - w czwartek (4 sierpnia) i piątek (5 sierpnia) możemy się spodziewać wysokich temperatur w województwie śląskim. Prognozy na 4.08 wskazują, że przeciętna temperatura w ciągu doby osiągnie wartość 29 stopni Celsjusza. Dzień później będzie jeszcze goręcej. W piątek (5.08) zdaniem synoptyków czeka nas upał dochodzący do 32 stopni Celsjusza w Częstochowie, 31 stopni w Katowicach, Gliwicach czy Rybniku, po 30 na Podbeskidziu.

Zobacz koniecznie: Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Masz zaplanowany urlop? Prognozy mogą pokrzyżować plany

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia w związku z upałami. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - podają synoptycy IMGW.

Kiedy koniec upałów? Pogoda na weekend deszczowa

Wiemy, kiedy skończą się upały. Nastąpi to bardzo szybko, bowiem już w weekend. Prognozy pogody na sobotę (6.08) przewidują na Śląsku ochłodzenie do nawet około 21-22 stopni Celsjusza. Aplikacje pogodowe pokazują, że możliwe są lokalne opady deszczu i burze.

Czytaj więcej: Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki