W pijaną 13-latkę na pasach wjechał dostawczak! Horror w Tarnowskich Górach

2022-05-18 7:43
Potrącenie 13-latki w Tarnowskich Górach
Autor: Policja Tarnowskie Góry

Groźny wypadek w Tarnowskich Górach. W poniedziałek, 16 maja, po godz. 21.00 na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia 13-letniej dziewczyny na przejściu dla pieszych przez dostawczy samochód. Kierowca forda, 54-letni tarnogórzanin, był trzeźwy. Tego samego nie można jednak powiedzieć o 13-latka z Radzionkowa.

Tarnowskie Góry: Samochód dostawczy potrącił 13-latkę

Do wypadku doszło w poniedziałek,16 maja, po godz. 21.00, w Tarnowskich Górach na ulicy Wyszyńskiego. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji, na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący dostawczym fordem, 54-letni tarnogórzanin potrącił 13-letnią mieszkankę Radzionkowa. - Dziewczynka została zabrana do szpitala na obserwacje. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był trzeźwy. Poszkodowana miała w organizmie blisko promil alkoholu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnią teraz policjanci, a sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny - podaje policja.

Zobacz także: Wjechał naćpany w dwie nastolatki! Opublikowano szokujące nagranie. Horror w Słupsku

Mundurowi apelują o rozwagę, w szczególności po zmroku, bowiem do wspomnianego wypadku w Tarnowskich Górach doszło w późnych godzinach wieczornych. Przypominają m.in. o elementach odblaskowych, które ułatwiają kierowcom dostrzeżenie przechodzącej przez pasy osoby pieszej.

Czytaj również: Będzin: 70-latka weszła na jezdnię. Na chwilę przed świtem potrąciło ją audi

Sonda
Czy gdyby nie alkohol, przestępstw w Polsce byłoby mniej?
Groźny wypadek przy autostradzie A4 na Dolnym Śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE