W trakcie rowerowej przejażdżki chłopcy uratowali motocyklistę. Leżał nieprzytomny w zaroślach

i

Autor: Materiały prasowe & Shutterstock W trakcie rowerowej przejażdżki chłopcy uratowali motocyklistę. Leżał nieprzytomny w zaroślach

Bohaterska postawa

W trakcie rowerowej przejażdżki chłopcy uratowali motocyklistę. Leżał nieprzytomny w zaroślach

To miała być zwykła przejażdżka rowerowa dwóch kolegów. Jadąc lasem, chłopcy zauważyli leżący w krzakach motocykl i jego kierowcę. Nikodem i Kuba, nie wahali się nawet przez chwilę. Od razu zaczęli działać.

Chłopcy uratowali motocyklistę. Leżał w lesie Przybyszowie

To miała być zwykła wycieczka rowerowa dwóch kolegów. Szybko jednak okazało się, że zakończy się inaczej niż przypuszczali na początku chłopcy. W takcie jazdy w lesie w okolicy Przybyszowa w gminie Kroczyce zauważyli na ścieżce motocykl. Zatrzymali się, by się rozejrzeć, kawałek dalej w zaroślach dostrzegli leżącego motocyklistę. Nikodem Miler i Jakub Mikoda nie wahali się nawet przez moment.

Jeden z nich pozostał przy poszkodowanym, drugi powiadomił osobę dorosłą, a następnie doprowadził ją do poszkodowanego, bowiem do miejsca zdarzenia był utrudniony dojazd i dostęp.

- Chłopcy komunikowali się między sobą nawołując się nawzajem. Po zaalarmowaniu służb, na miejsce dotarła Grupa Jurajska GOPR oraz policja, którzy zajęli się poszkodowanym - piszą druhowie z OSP Kroczyce.

- Okazało się, że motocyklista miał połamane żebra. Został przetransportowany do szpitala - przekazał mł. kpt. Grzegorz Nowak, rzecznik prasowy KP PSP w Zawierciu. I dodaje: - Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy chłopców. Zachowali się wzorowo.

Chłopcy na co dzień są druhami MDP w Kroczycach.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany