W Tychach zaczęto produkcję nowego elektrycznego Fiata

i

Autor: mat. prasowe

Motoryzacja

W Tychach zaczęto produkcję nowego elektrycznego Fiata. Auto budowane jest obok Jeepa Avengera

Na początku września rozpoczęła się regularna produkcja nowego Fiata 600e w zakładzie w Tychach. Firma Stellantis pochwaliła się właśnie pierwszym wyprodukowanym modelem.

W Tychach rozpoczęto produkcję elektrycznego Fiata 600e

Fabryka koncernu Stellantis w Tychach rozpoczęła regularną produkcję elektrycznego Fiata 600e. Zakład poinformował, że pierwszym wyprodukowanym modelem została wersja La Prima w kolorze pomarańczowym. Wspomniany model zjechał z taśmy produkcyjnej w czwartek, 7 września. 

W projekcie Fiata 600e wykorzystano elementy zaczerpnięte z segmentów B i B-SUV. "Model wyróżnia się doskonałymi możliwościami elektrycznymi, jego zasięg wynosi ponad 400 km w cyklu mieszanym według normy WLTP i ponad 600 km w cyklu miejskim oraz oferuje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa" - informuje producent. 

Samochód jest dostępny w dwóch wariantach w pełni elektrycznego napędu - Fiat 600e La Prima oraz Fiat (600e)RED.

Przypomnijmy, że zakład produkcyjny w Tychach rozpoczął działalność w 1975 roku. Obecnie prowadzi produkcję w systemie trzyzmianowym. W zakładzie zatrudnionych jest ponad 2 tys. osób. Do grudnia 2022 roku tyski zakład wyprodukował łącznie ok. 10,8 mln samochodów.