Jakub Chełstowski_marszałek śląski

i

Autor: Tomasz Żak/UMWŚ

Władza samorządowa FRONTEM DO UCZNIÓW. Za darmo Kolejami Śląskimi

2020-01-07 19:15

To już drugie ferie zimowe, podczas których uczniowie szkół ze Śląskiego będą mogli jeździć Kolejami za darmo. Rok temu z tej okazji przejechali 9,3 mln kilometrów!

Dobrze byłoby (dla uprawnionych), by mogli jeździć przez cały rok za friko. Ale takiemu wysiłkowi to chyba tylko budżet Kuwejtu mógłby sprostać. A w kasie Województwa Śląskiego jest ok. 1,62 mld zł na ten rok. Tak więc darmowe jazdy będą przysługiwały od 11 do 26 stycznia 2020 r. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Dzieci, których jeszcze nie chodzą do szkoły, też skorzystają z tego prawa. W najlepszej sytuacji są maluchy do 4. roku życia. One mogą podróżować Kolejami za darmo przez cały rok. – Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 150 tysięcy osób, które miały okazję aktywnie spędzić czas, poznać bliżej nasz region i przekonać się o korzyściach niskoemisyjnego transportu. To oferta dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale także dla ich rówieśników z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region – tłumaczył Jakub Chełstowski, marszałek śląski.

Uwaga: w darmowej ofercie jest jeden wyjątek. Za darmo nie będzie można jechać do Zakopanego. Za to już za granicę, do Bohumina, jak najbardziej. W 2019 r. nie można było.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany