Wojedzówki strajk kobiet w Katowicach. Gigantyczne tłumy na rynku. "To jest WOJNA" [ZDJĘCIA]

2020-10-30 20:45 Rafał Strzelec
Wojedzówki strajk kobiet w Katowicach. Gigantyczne tłumy na rynku. To jest WOJNA [ZDJĘCIA]
Autor: RS

Potężny strajk kobiet na rynku w Katowicach. Tysiące osób protestowało przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podobnie jak w środę na manifestację przybyło tysiące osób. W piątek strajk objął niemal cały Śląsk. Część protestujących przejechało spod gliwickiej areny, przez DTŚ aż na rynek w Katowicach.

Strajk kobiet w Katowicach. Tłumy na rynku!

Strajk kobiet w Katowicach rozpoczął się około godz. 19.00. Frekwencja dopisała, bowiem znów na rynku pojawił się wielotysięczny tłum. Przypomnijmy, że protest rozpoczął się w Gliwicach. O godz. 17.00 manifestanci wyjechali samochodami spod Areny w Gliwicach. Potem przejechali Drogową Trasą Średnicową aż do Katowic, by pojawić się na manifestacji.

Impreza, podobnie jak w innych miastach w Polsce, miała charakter wręcz. Protestujący bawili się w rytm DJ'skich setów  i maszerowali ulicami miasta. Znów nie zabrakło głośnych okrzyków pod adresem kościoła, rządzącej partii i samego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z ustawą zasadniczą usunięcie płodu ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. - J***ć PiS, To jest wojna, Nasze macica to nie kaplica - to tylko kilka przykładowych krzyków, jakie można było usłyszeć. Marsz rozpoczął się koło Teatru Śląskiego, potem udał się w kierunku Urzędu Wojewódzkiego. Następnie skierował się w stronę Dworca PKP i zawrócił na rynek. Wielotysięczny tłum dotarł na miejsce po około godzinie marszu. Poniżej możecie zobaczyć relację na żywo z tego wydarzenia.

Największy protest odbywa się w Warszawie. Jego organizatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Czarny Spacer w Katowicach