Rozpędzony samochód potrącił Wojtka. Potrzebna pomoc

i

Autor: zrzutka.pl

Koszmarny wypadek na urlopie

Wojtek z Rybnika uległ wypadkowi w Kenii. Rodzina zbiera na kosztowne leczenie

2023-02-02 22:15

Wojtek z Rybnika uległ wypadkowi podczas urlopu w Kenii. W mężczyznę wjechał rozpędzony samochód osobowy. Obecnie przebywa w szpitalu, ale koszty hospitalizacji i leczenia są potężne. Rodzina zbiera środki na to, by mężczyzna wrócił do zdrowia. W sieci utworzono zbiórkę na leczenie Wojtka.

Dramatyczny wypadek w Kenii. Wojtek z Rybnika potrzebuje pomocy

Jak czytamy w opisie zbiórki, Wojtek przebywał z żoną i przyjaciółmi na urlopie w Kenii. 25 lutego w pochodzącego z Rybnika mężczyznę wjechał rozpędzony samochód, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Żona Kasia i znajomi udzielili mu pomocy. Wojtek trafił do kenijskiego szpitala. Był w stanie krytycznym. Lista obrażeń mężczyzny jest przerażająca. Rybniczanin miał złamanie ośmiu żeber i krew w płucach, połamane ręce, rozerwane mięśnie, oskalpowaną głowę, uszkodzone kolano. - Transport z Kenii do Polski musi się odbyć w asyście zespołu lekarzy. Wojtek może być przetransportowany tylko w pozycji leżącej - podaje rodzina poszkodowanego. Przed mężczyzną jeszcze wiele zabiegów i mozolna rehabilitacja. Niestety, nawet wykupione ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć wszystkich potrzeb związanych z leczeniem Wojtka. Dlatego bliscy chcą zebrać 450 tys. złotych, by rybniczanin wrócił do zdrowia.

- Wszyscy co znają Wojtka wiedzą jakim jest wspaniałym i dobrym człowiekiem. Wojtek zawsze służył pomocą osobom które tego potrzebowały. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w powrocie do zdrowia Wojtka. Liczy się każda złotówka - czytamy w opisie zrzutki. Każdy, kto chce wspomóc zbiórkę, może to zrobić w tym miejscu.

Dramat mieszkańców Trzebini. Zniszczenia w domu pana Mieczysława
Nasi Partnerzy polecają