WSTRZĄS na Śląsku! "Cały blok trzeszczał!" Co się stało?

2020-10-19 6:53 Rafał Strzelec
Sejsmograf
Autor: Z22, wikipedia Sejsmograf

Silny wstrząs na Śląsku. Do zdarzenia doszło 18 października w niedzielę około godz. 23.05. Jak relacjonują mieszkańcy m.in. Zabrza i Gliwic wstrząs był wyjątkowo silny. Co się stało? Czytaj na se.pl.

Wstrząs na Śląsku. Tąpnięcie odczuli mieszkańcy Zabrza, Gliwic i Knurowa

Wstrząs miał miejsce w niedzielę 18 października krótko po godz. 23.00. Jak informują na lokalnych grupach na Facebooku internauci, był on najmocniej odczuwalny w Zabrzu i Gliwicach. Tąpnięcie poczuli także mieszkańcy kilku innych miast: Knurowa, Gierałtowic czy Rudy Śląskiej. - Leżałem już w łóżku, kiedy poczułem, jak cały blok się trząsł. Meble zaczęły chodzić! To było bardzo mocny wstrząs - mówi nam jeden z mieszkańców Zabrza. Zapytaliśmy przedstawicieli Wyższego Urzędu Górniczego, czy wiedzą o wstrząsie.

- Tak, rzeczywiście odnotowaliśmy cztery zgłoszenia dotyczące wstrząsu. Jego źródło znajdowało się w kopalni Sośnica w Gliwicach. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, nie odnotowano żadnych zniszczeń - mówi nam dyspozytor WUG.

Na razie nie wiadomo, jaka była dokładnie siła wstrząsu. Wiemy na pewno, że niestety do takich zdarzeń dochodzi na Śląsku regularnie.

Śląsk: Wkrótce ZATRZĘSIE SIĘ ziemia! DEFORMACJE na powierzchni. O co chodzi?

Bielsk Podlaski, Mulawicze. Odpowiedzialny za śmierć 59-letniej rowerzystki zatrzymany.