Wybory 2020: AWANTURA przed drugą turą! Burmistrz Cieszyna chce przeprosin!

2020-06-30 19:15 RS
Burmistrz Cieszyna oburzona!
Autor: Gabriela Staszkiewicz/Facebook.com Chodzi o tablicę z napisem poparcia dla Dudy

Nie tylko na szczeblu ogólnopolskim wybory prezydenckie sprawiają, że atmosfera jest niezwykle gorąca. Również w lokalnej polityce, gdzie również są partyjne waśnie, dochodzi czasem do sprzeczki. Tym razem swoje oburzenie wyraziła burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Chodzi o tabliczkę z napisem „Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”, którą niosła... wójt gminy Istebna, Łucja Michałek.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna, opublikowała zdjęcie na swoim profilu społecznościowym. Widać na nim Łucję Michałek, pełniącą funkcję wójta gminy Istebna, z tabliczką z napisem „Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”. Sytuacja taka miała miejsce podczas wizyty obecnego prezydenta w piątek w Skoczowie. Staszkiewicz jest wściekła. Jak przyznaje, jest czymś niewiarygodnym sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna wybrali swojego kandydata w wyborach prezydenckich.

- Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. Potwierdzają to także oficjalne wyniki I tury wyborów (Rafał Trzaskowski 35,15%, Andrzej Duda 31,78%, Szymon Hołownia 20,54%, Krzysztof Bosak 6,78%, Robert Biedroń 2,89%, Władysław Kosiniak-Kamysz 1,98% i inni kandydaci, którzy nie przekroczyli progu 1%) - wskazuje Staszkiewicz.

Jak dodała, mieszkańcy Cieszyna swoją tożsamość budują na tolerancji i są z tego dumni. Zajście z tabliczką nazwała incydentem. Ale zażądała od Łucji Michałek przeprosin. - Jako burmistrz oczekuję od Pani Wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy - napisała Staszkiewicz.

Również internauci ostro krytykują Panią wójt - w komentarzach napisali nawet, że psuje ona wizerunek gminy. W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Michałek podkreśla, że na wiecu Dudy wystąpiła jako mieszkanka gminy Istebna i Śląska Cieszyńskiego.

W każdej kampanii są przedstawiane pewne elementy w postaci haseł wyborczych, czy też plakietek lub innych elementów. Wiemy, że stolicą Śląska Cieszyńskiego i miastem powiatowym jest Cieszyn. Uważam, że 5 620 głosów, które zostało oddane w Cieszynie na prezydenta Andrzeja Dudę, było bardzo dobrym wynikiem i stanowi drugi wynik i za to cieszyniakom dziękuję - stwierdziła Michałek.

Dinozaur głosujący w wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.