Wybory 2020. KLĘSKA Trzaskowskiego. W tym mieście nie spodziewał się porażki!

2020-07-13 11:10 Rafał Strzelec
Rafał Trzaskowski głosuje z żoną w Rybniku
Autor: Kasia Zaremba

Znamy już wyniki wyborów prezydenckich w poszczególnych miastach w województwie śląskim. W zdecydowanej większości z nich triumfował Rafał Trzaskowski. Jest jednak pewna niespodzianka - w mieście, w którym kandydat KO powinien sobie poradzić z Dudą, niespodziewanie przegrał!

Wybory 2020. Trzaskowski przegrał w Rybniku

Chodzi oczywiście o Rybnik. To właśnie tutaj Trzaskowski rozpoczął kampanię wyborczą, tutaj ją też zakończył. Właśnie z Rybnika pochodzi jego małżonka Małgorzata. Podczas spotkań z wyborcami na Śląsku kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP wielokrotnie przypominał o swoich związkach z tym miastem. W niedzielę właśnie w Rybniku oddał głos wspólnie z małżonką.

Mimo sporego zaangażowania w trakcie kampanii wyborczej w rodzinnym mieście swojej żony Rafałowi Trzaskowskiemu nie udało się pokonać Dudy. Wedle danych Państwowej Komisji Wyborczej Andrzej Duda zdobył w Rybniku więcej głosów (51,79 proc.) niż jego konkurent z Koalicji Obywatelskiej (48,21 proc.). W zdecydowanej większości śląskich miast triumfował Trzaskowski. Dudzie udało się wyrwać jeszcze jedynie Rudę Śląską, Piekary Śląskie i Jastrzębie-Zdrój.

Wybory 2020. Andrzej Duda wygrywa drugą turę

Jak przekazała podczas konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza Andrzej Duda wygrał wybory na urząd Prezydenta RP. Urzędująca głowa państwa uzyskała 10 413 094 głosów, co daje wynik 51,21 proc. Jego konkurent Rafał Trzaskowski uzyskał 9 921 219 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie na poziomie 48,79 proc. Frekwencja w wyborach wyniosła 68,12 proc. Wyniki pochodzą z 99,97% obwodów.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.