Wyjątkowe budowle na Śląsku! Nie znajdziesz takich w całej Polsce i nie tylko! [GALERIA]

2020-03-06 14:34

Zachwycają nie tylko swoi kształtem, ale i historią. Na Śląsku wiele jest budowli, które są wyjątkowe na skalę Polski, a niekiedy nawet Europy. ZOBACZCIE, które konstrukcje nie mają sobie równych.

Śląska architektura od zawsze zachwycała. Powstające tu budynki były wyjątkowe i ze względu na kształt i przeznaczenie. Nie ma drugiego takiego regionu w Polsce, który tak stawiałby na innowacyjność w architekturze i to nie tylko współcześnie, ale już wiele wieków temu.

Wyjątkowe domy, pałace, kościoły są dowodem na długą i niezwykle bogatą historię Śląska. W naszym zestawieniu nie zabrakło kopalni oraz typowego stylu robotniczego dawnego Śląska. Budowle te mijamy każdego dnia, ale rzadko zastanawiamy się nad ich wyjątkowością. Dla nas jest ona codziennością, ale powinniśmy wiedzieć, że obiekty te to prawdziwe perły architektury. ZOBACZCIE, jak wyglądają.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE