Wypadek koło Częstochowy. Czy DK1 po wypadku jest już przejezdna?

2020-07-03 8:22 Rafał Strzelec
Wypadek koło Częstochowy na DK1. Ponad 30 osób rannych
Autor: Czytelnik

Wypadek koło Częstochowy. 2 lipca w miejscowości Bogusławice około godz. 13.30 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autobusu wiozącego kilkudziesięciu pasażerów. W wyniku zdarzenia ucierpiało 36 pasażerów. Czy droga krajowa nr 1 jest w tym miejscu przejezdna?

Wypadek koło Częstochowy. Czy DK1 jest już przejezdna?

Do zdarzenia doszło 2 lipca około godz. 13.30 w Bogusławicach koło Częstochowy na drodze krajowej nr 1 w kierunku Warszawy. W wyniku zdarzenia ucierpiało 36 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Mundurowi ustalili wstępną przyczynę tego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach - podaje częstochowska komenda.

Na miejscu działania prowadziło około 50 policjantów, 30 zastępów straży pożarnej, cztery śmigłowce LPR i śmigłowiec wojskowy. Trwały one przez wiele godzin. Czy droga krajowa nr 1 po wypadku jest już przejezdna? Jak podaje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w tym miejscu nie ma już utrudnień. To ważne, bowiem droga krajowa nr 1 jest jedną z najważniejszych tras o przebiegu południkowym w naszym kraju.

Wypadek na DK1 koło Częstochowy! Zderzenie ciężarówek z autokarem, wielu rannych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.