Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Ranni wrócą do kraju [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

2020-08-10 11:58 Rafał Strzelec
Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech
Autor: AP

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. 9 sierpnia rano doszło do wypadku z udziałem autokaru, który wracał z Bułgarii przez Węgry. Na jego pokładzie było 40 turystów z Polski, głównie z województwa śląskiego. Pojazdy wypadł z drogi i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła, a ponad 20 zostało rannych. Ci, którzy będą już w pełni sił, mają wrócić dziś (10 sierpnia) do kraju.

Wypadek autobusu na Węgrzech. Nowe informacje w sprawie poszkodowanych

Większość osób, które brała udział w wypadku, pochodzi z województwa śląskiego. Organizatorem wycieczki było biuro podróży Marco z Bielska-Białej. Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o stanie osób poszkodowanych.

- Większość pasażerów nadal jest na miejscu zabezpieczenia w szpitalach, w których przechodzą badania. Ci, którzy decyzją lekarzy mogą opuścić szpital, przewożeni są systematycznie do hotelu. Tam oczekują też w gotowości autokary organizatora wyjazdu, którymi pasażerowie, mamy nadzieję, będą mogli wrócić jeszcze dziś do Polski - poinformował ŚUW na Facebooku.

Wypadek na Węgrzech. Nie żyje jedna osoba, ponad 20 jest rannych! [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że do wypadku doszło wczoraj około godziny 7 rano na autostradzie A5 prowadzącej do Budapesztu w rejonie miejscowości Kiskunfélegyháza. Z nieustalonych przyczyn pojazd, którym podróżowało 46 osób z Polski zjechał z drogi i wpadł do rowu. Zginęła jedna osoba, 35-letni mężczyzna. Aż 24 osoby trafiły do szpitala, w tym 3 w stanie ciężkim. Jak ustalono większość podróżujących to mieszkańcy województwa śląskiego oraz Lublina.  Rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje pod numerami telefonu organizatora wyjazdu: 33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz pod numerem 0036 305 333 036.

77. Tour de Pologne na Żywiecczyźnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.