Wypadek w Mikołowie. Samochód uderzył w kobietę z dziećmi

i

Autor: Policja Mikołów Wypadek w Mikołowie. Samochód uderzył w kobietę z dziećmi

Wypadek w Mikołowie. BMW wjechało w Opla! Samochód uderzył w matkę z dziećmi [ZDJĘCIA]

2020-08-11 8:08

O wielkim szczęściu może mówić 35-latka z Mikołowa. W piątek doszło do dramatycznego wypadku an drodze krajowej nr 81. Kobieta chciała przejść przez ulicę z trójką dzieci. Kierująca oplem zatrzymała się, by ją przepuścić. W pewnym momencie doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. W opla wjechał 71-latek kierujący bmw. Samochód siłą uderzenia stoczył się na matkę z dziećmi. To cud, że nic się nie stało. Zobaczcie zdjęcia z tego wypadku.

Wypadek w Mikołowie. Samochód uderzył w matkę z dziećmi

O tym zdarzeniu informowaliśmy już w piątek. Do wypadku doszło około godz. 18.40 w Mikołowie na drodze krajowej nr 81. Na trasie w stronę Katowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich miał w wyniku zderzenia stoczył się na kobietę przechodzącą przez jezdnię z trójką dzieci.

- Kierująca oplem jadąc drogą krajową nr 81 zatrzymała się, by przepuścić matkę z trójką dzieci przez przejście. Wtedy wjechał w nią kierowca bmw. Siła odrzutu była tak duża, że pojazd wjechał w pieszych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kobieta i dzieci doznały ogólnych potłuczeń. Trafili na rutynowe badania do szpitala - mówiła nam wówczas Ewa Sikora z mikołowskiej komendy. Dzieci miały od dwóch do pięciu lat. Opieki medycznej wymagał także 45-letni pasażer opla i jego 8-letni syn.

Jak się okazało kierującym bmw był 71-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu byli trzeźwi, a sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20:50. Co ciekawe 71-latek, który mógł doprowadzić do tragedii, odpowie prawdopodobnie nie za przestępstwo, ale wykroczenie. Usłyszy zarzut z art. 86 Kodeksu wykroczeń, który brzmi: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny. Poniżej zdjęcia z wypadku. 

Groźny wypadek prezydenta na wodzie. Maszyna leżała na boku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają