Zaatakowałna ulicy przechodnia. Po chwili wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać

i

Autor: Policja Śląska/ Policja Racibórz Zaatakowałna ulicy przechodnia. Po chwili wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać

Chwile grozy!

Zaatakował na ulicy przechodnia. Po chwili wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać

2023-03-28 11:13

Podszedł do jednego z przechodniów na ulicy, wyciągnął nóż z kieszeni i zaczął nim wymachiwać przed twarzą przerażonego mężczyzny. A wszystko dlatego, że mężczyzna zwrócił mu uwagę.

Rzucił się na przechodnia z nożem, bo ten zwrócił mu uwagę

W piętek, 24 marca, po godzinie 19.00 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który zaatakował przypadkowego przechodnia.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulic Wczasowej i Radosnej w Raciborzu. Sprawca bez powodu zaatakował 46-letniego przechodnia, który grzecznie zwrócił, mu uwagę by nie krzyczał na ulicy.

To rozsierdziło tylko agresywnego 57-latka.  Zaczął grozić mężczyźnie zabójstwem, a żeby udowodnić, że nie żartuje wyciągnął z kieszeni nóż i wymachiwać nim przed twarzą przechodnia.

Zimna krew i stanowcza postawa 46-letniego mężczyzny pozwoliła uniknąć zadawanych ciosów. Napastnik został obezwładniony. Policjanci zatrzymali 57-letniego awanturnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek, 27 marca,  mężczyzna decyzją raciborskiego sądu został tymczasowo aresztowany.

Sonda
Czy boisz się, że możesz stać się ofiarą nożownika w miejscu pracy?
Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!