Optyk z Sosnowca zabił Sebastianka z Katowic

i

Autor: Policja Śląska Optyk z Sosnowca zabił Sebastianka z Katowic

Zabił 11-letniego Sebastiana, ale nie ma w nim krzty skruchy! Porażające fakty ws. optyka z Sosnowca

11-letni Sebastian został siłą wciągnięty do samochodu, a później brutalnie zamordowany. Do zabójstwa przyznał się Tomasz M., optyk z Sosnowca. Dzisiaj (13 stycznia) prokuratura ujawnia wstrząsające ustalenia śledczych. Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, a czyny, do których się przyznaje, są przerażające.

Zabił 11-letniego Sebastiana, ale nie ma w nim krzty skruchy! Porażające fakty ws. optyka z Sosnowca

Wszystko rozegrało się 21 maja 2021 roku. 11-letni Sebastian bawił się na placu zabaw z kolegami w pobliżu swojego miejsca zamieszkania w Katowicach. Do domu miał wrócić o godzinie 19. Wysłał jednak mamie SMS z prośbą, by mógł z kolegami zostać dłużej. Kobieta się zgodziła. Wkrótce chłopiec wracał do domu - i wtedy zaczął się horror.

Tomasz M. wjechał na chodnik samochodem i wciągnął chłopca do środka, po czym błyskawicznie odjechał. Kiedy nieobecność 11-latka przedłużała się, matka chłopca zgłosiła zaginięcie.

Czytaj także: Wstrząsające kulisy zabójstwa 11-letniego Sebsastiana

W akcji poszukiwawczej brała udział policja, straż pożarna i psy tropiące. Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę, zatrzymali go 23 maja. Mężczyznę zatrzymano dzięki zapisom kamer monitoringu, które zarejestrowały należący do niego samochód. Później udało się także prześledzić jego drogę. 42-latek został zatrzymany około godz. 17:00. Przyznał się do zabójstwa chłopca.

Tomasz M. miał zabrać 11-latka do mieszkania siostry. Miał zamordować Sebastiana w obawie przed tym, że zostanie przez niego rozpoznany, jeśli go wypuści. Ciało dziecka Tomasz M. zawinął w folię bąbelkową, spakował do kartonu i zawiózł na działkę na sosnowiecką Niwkę, gdzie budował dom. Zamierzał zabetonować zwłoki.

- Mężczyzna był przesłuchiwany 14 razy. Za każdym razem były to wielogodzinne przesłuchania, podczas których składał bardzo obszerne wyjaśnienia śledczym. Wziął udział w eksperymencie procesowym, podczas którego bardzo dokładnie opisywał przebieg zdarzeń – mówi nam prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Tomasz M. Nie okazuje skruchy. Za każdym razem krok po kroku opisuje przebieg zdarzeń i przyznaje się do zabójstwa.

Czytaj także: Kim jest podejrzany Tomasz M.?

W toku śledztwa prokuratura ustaliła, że Tomasz M., był już wcześniej karany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. W 2008 r. Siemianowicach Śląskich porwał inne dziecko, zrobił mu nagie zdjęcia, po czym wypuścił. W kwietniu 2009 r. sąd wydał wobec niego wyrok bez przeprowadzenia rozprawy. Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Oprócz tego w 2018 roku sąd wydał zakaz zbliżania się Tomasza M., do jego byłej żony nad którą się znęcał. We wrześniu 2021 roku ujawniono, że jeszcze jedna osoba padła ofiarą optyka. Prokuratura w krótkim oświadczeniu wówczas poinformowała jedynie, że sprawa dotyczy małoletniego poniżej 15 roku życia i nigdy wcześniej nie została zgłoszona.

W tamtym czasie Tomasz M. miał już na koncie trzy zarzuty. Dwa dotyczyły 11-letniego Sebastiana. Jednym z nich było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - drugiego zarzutu dotyczącego 11-latka śledczy nie zdradzają z uwagi na charakter sprawy. Trzecim zarzutem było przestępstwo o charakterze pedofilskim wobec innego dziecka. 

To jednak nie koniec. - Podejrzany usłyszał łącznie już 7 zarzutów. W tym cztery nowe, dwa z nich dotyczą przestępstw o charakterze pedofilskim na szkodę jednego małoletniego poniżej 15 roku życia – mówi prok. Łubniewski.

Ta sprawa również nie była wcześniej nigdzie zgłoszona, dotarcie do niej było wynikiem mozolnego śledztwa. Śledczy zabezpieczyli komputery podejrzanego, nośniki danych, laptopy i telefony. Odtworzono treści, których Tomasz M. próbował się pozbyć, łącznie 200 plików.

- Kolejne zarzuty, które usłyszał, dotyczą czynów o charakterze pedofilskim na osobie poniżej 15 roku życia. Posiadania pornografii dziecięcej, a także nielegalnego oprogramowania. Zabezpieczone nośniki zostały zbadane przez biegłego z zakresu informatyki śledczej – mówi prokurator i dodaje: - Podejrzany był badany przez dwóch psychiatrów i seksuologa, celem ustalenia, jaki był między innymi jego stan zdrowia psychicznego w chwili zarzucanych przestępstw.

Prokurator nie podaje jednak szczegółów - ilu poszkodowanych zarzuty o charakterze pedofilskim mogą dotyczyć, a także kiedy miały miejsce. - Z uwagi na dobro śledztwa i chęć ochrony pokrzywdzonych, nie ujawnianym tych informacji – ucina krótko Łubniewski.

Czytaj także: Zabójstwo 11 - latka. Rekonstrukcja zdarzeń.

Prokuratura dysponuje ostateczną opinią biegłych co do mechanizmu śmierci chłopca. Potwierdza ona tę wstępną. Chłopiec został uduszony. Śledczy mają również pełną opinię toksykologiczną zarówno ofiary, jak i sprawcy. Żadne z nich nie było pod wpływem narkotyków czy innych środków odurzających w chwili zdarzenia.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i po raz kolejny przedłużył areszt Tomaszowi M. Podejrzany złożył także wniosek o przyznanie obrońcy z urzędu, którego otrzymał.

41-latek najpierw porwał, a potem udusił małego Sebastiana! Wstrząsający mord w Sosnowcu
Sonda
Czy leczenie pedofili ma sens?
Nasi Partnerzy polecają