Optyk myślał, że porywa dziewczynkę! Wstrząsające kulisy zabójstwa 11-letniego Sebastiana [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-24 9:26
Sebastian H.
Autor: Policja Śląska

Zabójstwo 11-latka z Katowic wstrząsnęło całą Polską. Szybko udało się ustalić, kto jest sprawcą tej tragedii. Jak ustaliła reporterka Super Expressu, Sebastianka zabił 41-letni optyk z Sosnowca, który przyznał, że najpierw porwał, a potem udusił chłopca. Jak się okazało, mężczyzna myślał, że porwał... dziewczynkę!

Brutalne zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Sprawcą 41-letni optyk

Sebastian, 11-letni chłopiec z Katowic zaginął w sobotę, 22 maja. Nie wrócił on do domu z placu zabaw. Sebastian miał wrócić z podwórka około godz. 19, ale wysłał tajemniczą wiadomość do matki z prośbą o przesunięcie powrotu na godz. 19:30. Matka chłopca zgodziła się na późniejszy powrót. Później nie skontaktował się już z rodziną. Służby rozpoczęły poszukiwania zaginionego dziecka. Kilkadziesiąt godzin później mundurowi dokonali makabrycznego odkrycia na terenie Sosnowca.

Zobacz: Katowice. Kim jest zatrzymany ws. zabójstwa 11-letniego Sebastiana? Mroczna przeszłość 41-latka!

Śląska policja poinformowała, że w sprawie śmierci Sebastian zatrzymała 41-latka. Jest nim znany policji Tomasz M. Mężczyzna jest optykiem, ma swój zakład optyczny niedaleko miejsca, gdzie znaleziono ciało Sebastiana. Jak ustaliła reporterka Super Expressu, 41-latek jest po rozwodzie, a w przeszłości był notowany za znęcanie się oraz uprowadzenie rodzicielskie.

Zobacz: Śmierć 11-letniego Sebastiana z Katowic. Prokuratura w Sosnowcu zajmie się sprawą

Według ustaleń mundurowych, mężczyzna przyznał się do porwania i zabójstwa Sebastiana. Wskazał, że zwłoki wcisnął pod wybudowany garaż, bo chciał je tam zabetonować. Dodatkowo na nośnikach pamięci, należących do mężczyzny, ujawniono treści pedofilskie.

- Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jest odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Zatrzymany zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowu, gdzie zostanie wysłuchany i gdzie złoży szczegółowe wyjaśnienia - wyjaśnia rzecznik śląskiej policji.

Tomasz M. odpowie za zabójstwo, za które grozi mu najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie.

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

41-latek najpierw porwał, a potem udusił małego Sebastiana! Wstrząsający mord w Sosnowcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE