Podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana, jest poczytalny. "Opinia biegłych jest kategoryczna"

2022-05-19 11:17
Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic
Autor: Policja Śląska Biegli psychiatrzy nie mieli wątpliwości. Ich opinia jest kategoryczna w sprawie zabójcy 11-letniego Sebastiana

Biegli psychiatrzy nie mieli wątpliwości, Tomasz M. jest poczytalny. Podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic, będzie odpowiadać przed sądem. - Opinia biegłych jest kategoryczna - poinformował prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Wkrótce do sądu trafi akt oskarżenia.

Tomasz M., podejrzany o porwanie i brutalne zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic - jest poczytalny! Biegli psychiatrzy, nie mieli żadnych wątpliwości. - Otrzymaliśmy opinię biegłych. Nie mają oni wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego, w chwili popełniania zarzucanych mu czynów - poinformował prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. - Ich opinia jest kategoryczna - dodaje prokurator. Opinia biegłych została sporządzona w oparciu o kilku tygodniową obserwację podejrzanego.

Oznacza to, że Tomasz M., może odpowiadać karnie i wkrótce do sądu wpłynie akt oskarżenia.

Czytaj także: Zabił 11-letniego Sebastiana, ale nie ma w nim krzty skruchy! Porażające fakty ws. optyka z Sosnowca

Prokurator prowadzący postępowanie, będzie przystępował do końcowych czynności.

Przeczytaj koniecznie: Katowice. Tragiczny finał poszukiwań 11-letniego Sebastiana. Chłopiec został zamordowany?

Express Biedrzyckiej 18.05 (płk Andrzej Kruczyński, Szymon Hołownia, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel

Śledczy chcą przedłużenia aresztu dla zabójcy 11-letniego Sebastiana. Tomasz M. wcześniej wykorzystał dwoje dzieci

W trakcie śledztwa, Tomasz M. był przesłuchiwany aż 17 razy i za każdym razem, przyznał się do zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic. Przez wiele godzin opowiadał śledczym, krok po kroku o swojej zbrodni, bez cienia najmniejszej skruchy. Mężczyzna jest podejrzany o siedem przestępstw. Jeszcze przed zabójstwem Sebastiana miał wykorzystać dwoje innych dzieci.

Czytaj również: Katowice. Kim jest zatrzymany ws. zabójstwa 11-letniego Sebastiana? Mroczna przeszłość 41-latka!

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE