Chorzów. Zamordowany dziennikarz TVN

i

Autor: Foto i reprodukcja SUPER EXPRESS (3) Chorzów. Zamordowany dziennikarz TVN

Zabójstwo dziennikarza TVN. Śledczy wiedzą, czy zeznania Eweliny są wiarygodne

2022-04-07 13:19

Zabójstwo dziennikarza TVN Pawła K. (+29 l.) nadal spędza sen z powiek śledczym zajmującym się tą sprawą. Podejrzany o zbrodnię Kamil Ż. (35 l.) zniknął jak kamfora i niewiele wskazuje na to, że uda się do niego szybko dotrzeć. Kluczowe informacje, mogące naprowadzić śledczych na 35-latka, może mieć Ewelina Ż (32 l.), żona Kamila, która spędzała z Pawłem zakończony tragedią wieczór. Prokuratura już wie, czy jej zeznania są wiarygodne.

Zabójstwo dziennikarza TVN. Czy Ewelina Ż. jest wiarygodna? To ona widziała sprawcę, który zadźgał Pawła

Ewelina Ż., 32-letnia żona Kamila Ż. (35 l.), z którym jest w trakcie rozwodu, była w nocy z 26 na 27 marca w towarzystwie zamordowanego Pawła K., dziennikarza TVN. Spędziła z nim cały wieczór, który zakończył się tragedią. Kiedy siedziała z Pawłem w aucie w rejonie stadionu GKS Katowice, zza krzaków wybiegł nożownik, który zaatakował mężczyznę. Wyciągnął go z auta i zadał mu 50 ciosów ostrym narzędziem. Ewelina próbowała ratować Pawła, wioząc go na pogotowie. Nie było już jednak szans na przywrócenie mu funkcji życiowych. Dziennikarz zmarł.

Czytaj również: Zabójstwo dziennikarza TVN. Szokująca decyzja sądu

Prokuratura przesłuchała kobietę trzy razy. Śledczy uznali, że biegły będzie się musiał pochylić nad jej zeznaniami. - Powołaliśmy kolejnego biegłego z innego województwa, którego zadaniem będzie analiza treści zeznać kobiety, będącej świadkiem zdarzenia. Chodzi o ustalenie wiarygodności przedstawionej przez nią relacji. Ze względu na silne emocje, jej zdolności do postrzegania i odtworzenia przebiegu wydarzeń mogły być zaburzone - argumentował Cezary Golik, Prokurator Rejonowy w Chorzowie. Po niespełna dwóch tygodniach od zbrodni śledczy wiedzą, czy słowa Eweliny są wiarygodne. - Zapoznałem się z treścią opinii biegłego. Jednak ze względu na dobro śledztwa nie mogę udzielić dalszych informacji - mówi prokurator, kiedy pytamy o wspomnianą opinię.

Zobacz także: Morderstwo dziennikarza TVN: To ona była z Pawłem, gdy zabójca zadźgał go na śmierć

Dodajmy, że prokurator złożył wniosek do wojewody o unieważnienie paszportu Kamila Ż. Śledczy nie chcą by miał możliwość ucieczki poza strefę Schengen. Mężczyzna najprawdopodobniej uciekł z Polski, może przebywać w Niemczech. Europejskiego Nakazu Aresztowania nie można wystawić, bowiem sąd zaplanował posiedzenie aresztowe na... 9 maja.

Czytaj także: Morderstwo dziennikarza TVN: To ona była z Pawłem, gdy zabójca zadźgał go na śmierć

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE