Wypadek w Zabrzu: Potrącona 12-latka

i

Autor: Policja Zabrze wypadek w Zabrzu

Zabrze: 12-latka wjechała rowerem pod samochód! Dziewczynka jest w szpitalu

2019-07-04 14:53

Policja z Zabrza odnotowała we wtorek kolejny przykry incydent drogowy. Tym razem 12-letnia dziewczynka wjechała pod koła samochodu osobowego. Poszkodowana przebywa w szpitalu, a policja bada okoliczności tego zdarzenia.

We wtorek około godz. 14.30 na ul. Kościuszki w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 12-letnia dziewczynka wyjechała z bocznej ulicy i uderzyła w osobowe renault. 39-letnia kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. W ostatnim momencie zauważyła dziewczynkę wyjeżdżająca z bocznej drogi i usiłowała uniknąć zderzenia. Niestety, rowerzystka uderzyła w lewy przedni narożnik i upadła na jezdnie. Dziewczynka z urazem nogi i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy. Czynności w sprawie trwają.

Sezon rowerowy trwa. Coraz więcej osób wykorzystuje rower jako podstawowy środek lokomocji. Jak informuje zabrzańska policja funkcjonariusze zauważają, że rowerzyści bagatelizują swoje bezpieczeństwo łamiąc przepisy. Dlatego też mundurowi przypominają wszystkim rowerzystom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przed przejściem dla pieszych należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni. Przejeżdżanie rowerem przez przejścia dla pieszych to wykroczenie, za które można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE