WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu

2021-03-02 10:04 Rafał Strzelec
Atak dzika w Zabrzu! Zwierzę zaatakowało przechodnia
Autor: Heiko Stein / CC0 / pixabay.com Atak dzika w Zabrzu! Zwierzę zaatakowało przechodnia

Szokujące zdarzenie w Zabrzu! We wtorek około godz. 7.00 rano na ulicy Wolności doszło do potrącenia dzika. Wściekłe zwierzę zaatakowało przechodnia - ugryzło go w nogę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, dzik zaatakował również ich! Stróże prawa oddali strzały w jego kierunku, uśmiercając go. Tymczasem ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Atak dzika w Zabrzu. Potrącone zwierzę ugryzło przechodnia

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 marca około godz. 7.00 przy ul. Wolności 124, nieopodal przedszkola. Samochód osobowy potrącił dzika. Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów. - Stróże prawa udali się na miejsce. W czasie wyjazdu dowiedzieli się, że ranny dzik zaatakował przechodnia. Gdy dojechali, podeszli bliżej, a rozjuszone zwierzę rzuciło się na nich. Wówczas policjanci, z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych, użyli broni, oddając cztery strzały w kierunku dzika. Zwierzę zostało zastrzelone - mówi Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej komendy. Mundurowi wzięli pod uwagę fakt, że jest to miejsce gęsto zabudowane, w okolicy znajduje się przedszkole, więc wściekły dzik mógł stanowić realne zagrożenie dla wielu osób w okolicy.

Zobacz również: Gigantyczny dzik atakuje pod Olsztynem. Robotnicy boją się pracować

Co z rannym przechodniem? 61-latek został ugryziony przez zwierzę w nogę. Rana była bardzo poważna, dlatego mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście żadna inna osoba nie została poszkodowana w wyniku zdarzenia.

Zobacz również: Naćpany 27-latek WISIAŁ za oknem trzymając się parapetu! Z jego mieszkania wydobywał się gęsty dym

Dziki zniszczyły boisko KS Albertus. Klub prosi o finansową pomoc
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE