Seria kolizji drogowych na Śląsku

i

Autor: fot. ZABRZE112.pl

Zabrze. Kilkanaście aut zderzyło się na DTŚ! Utrudnienia na kilkanaście godzin! [FOTO]

2021-11-28 11:30

Dziś (28.11.2021) rano na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) w Zabrzu doszło do serii kolizji z udziałem co najmniej kilkunastu samochodów. Droga została zablokowana w kierunku Gliwic. Jak podaje PAP, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, kierowcy powinni korzystać z objazdu przez centrum Zabrza. Szczegóły w naszym materiale.

Po serii kolizji na drodze wojewódzkiej nr 902 (DTŚ) szybko utworzył się korek. Ze wstępnych informacji policji wynika, że dziś (28.11) rano na DTŚ w pobliżu zabrzańskiego Ronda Sybiraków w krótkich odstępach czasu doszło w sumie do dziewięciu zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako kolizje. "Nie było osób poszkodowanych. Zderzały się głównie samochody osobowe" - podaje PAP. Obecnie samochody kierowane są objazdem przez centrum Zabrza. Według policjantów, do kolizji na DTŚ (28.11) mogły przyczynić się niekorzystne warunki drogowe: śliska nawierzchnia jezdni oraz mgła, a także niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.

Urodzinowy koncert Super Expressu - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE

Jak czytamy, hamujące auta zderzały się ze sobą bądź wpadały w poślizg i uderzały w przydrożne bariery. Do pierwszej kolizji doszło na łuku drogi.

Minionej doby warunki jazdy w woj. śląskim pogorszył padający w części regionu śnieg lub deszcz - nawierzchnie wielu dróg były mokre.

Śmiertelne potrącenie kobiety w Niegowonicach

W niedzielę (28.11) rano doszło też do tragicznego wypadku w Niegowonicach w powiecie zawierciańskim. Śmiertelnie potrącona przez samochód została 83-letnia kobieta.

Wypadki na A1 przed węzłem Knurów (28.11)

Do innego zdarzenia doszło dziś (28.11) po godz. 7 na autostradzie A1 przed węzłem Knurów. Jak podaje portal Zabrze112.pl, w krótkim czasie miało tam miejsce osiem kolizji, w których łącznie uczestniczyło 13 pojazdów. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Jak informuje PAP, minionej doby na terenie województwa śląskiego policja odnotowała pięć wypadków, w których sześć osób zostało rannych. Ponadto, na drogach województwa doszło do 158 kolizji, w tym 60 z nich tylko dziś od rana. Na szczęście nie były to poważniejsze zdarzenia. Policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierowców.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE