Zabrze. Nad ulicą zawisł baner dotyczący uchodźców. W sieci zawrzało!

2021-11-18 14:00
Zabrze przeciw uchodźcom - taki baner zawisł na wiadukcie kolejowym
Autor: Portal Biskupice/Google Street View Zabrze przeciw uchodźcom - taki baner zawisł na wiadukcie kolejowym

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest napięta. Każdego dnia otrzymujemy nowe informacje na temat kolejnych prób sforsowania zasieków. Liczba migrantów, którzy koczują w rejonie granicy białoruskiej, nadal rośnie. Sprawa wywołuje emocje nie tylko w tamtym rejonie, ale także w pozostałych częściach kraju. W Zabrzu zawisł baner dotyczący migrantów. - Zabrze przeciw uchodźcom - czytamy. Mieszkańcy są w tej sprawie podzieleni.

Baner dotyczący uchodźców pojawił się w Zabrzu na wiadukcie przebiegającym nad ulicą Bytomską. - Zabrze przeciw uchodźcom - takie słowa pojawiły się na długim, białym banerze. Wszystko wskazuje na to, że jest to reakcja na sytuację na polsko-białoruskiej granicy, gdzie trwa kryzys migracyjny. Wywieszone w Zabrzu hasło wywołało burzę! Internauci podzielili się na tych, którzy są oburzeni treścią banera. Są jednak i tacy, którzy popierają znajdujące się tam hasło.

Zadzwoniła do koleżanki. Odebrał konkubent. Miał krew na rękach. Szokująca zbrodnia w Zabrzu

- To właśnie świadczy o tym, że nie mamy pojęcia o różnicy pomiędzy imigrantami a uchodźcami. Trzymani ksenofobiczno-faszyzującymi hasłami wsadzamy wszystkich do jednego worka. Obyśmy sami uciekając przed reżimem nie trafili na podobnych troglodytów w innym kraju - napisała jedna z internautek. - Empatia... Zachowuję dla moich dzieci. Żadna Ochojska nie jest mnie w stanie zapewnić że nie wpuści tu przeszkolonego dywersanta. Dlatego spadać! - pisał inny z komentujących. Poniżej zdjęcia zawieszonego w Zabrzu baneru.

- Biedni ludzie...rzucają kamieniami, belkami, pewnie są pokojowo nastawieni...biedni poszkodowani, bo policja potraktowała ich wodą no i teraz Pani Ochojska płacze...dramat...a żołnierze, policjanci, którzy zostali zaatakowani i mieli szyte głowy, to już ich nie jest żal? To jest właśnie myślenie - komentował jeden z mężczyzn. - Polska przeprasza za Zabrze - napisał jeden z internautów.

Zabrze. Mężczyzna wypił tyle alkoholu, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

Zapytaliśmy policjantów z Zabrza, czy zajmują się sprawą baneru. - Na razie nie wpłynęło zgłoszenie w tej sprawie - mówi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Skierowaliśmy także zapytanie do Urzędu Miasta w sprawie baneru. Jak władze komentują pojawienie się takiego hasła w przestrzeni publicznej? Komentarza brak.

Sonda
Czy Polska powinna przyjąć białoruskich migrantów?
Przegrupowanie migrantów na granicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE