Zabrze. Mężczyzna wypił tyle, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

i

Autor: rs Zabrze. Mężczyzna wypił tyle, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

Zabrze. Mężczyzna wypił tyle alkoholu, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

2021-04-19 13:49

Feralny finał imprezy alkoholowej w Zabrzu przy ul. Cmentarnej. W nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań trwała suto zakrapiana libacja. Jak się okazało, jeden z jej uczestników zmarł podczas spotkania. Początkowo stwierdzono, że do śmierci mogły się przyczynić się trzy osoby, z którymi "imprezował" 45-latek. Miała o tym świadczyć głęboka na sześć centymetrów rana w plecach. Sekcja zwłok wykazała jednak, że najprawdopodobniej przeholował z alkoholem.

Zabrze. Zwłoki mężczyzny w mieszkaniu przy ul. Cmentarnej

Policjanci z Zabrza otrzymali w nocy z soboty na niedzielę informację, że jeden z przebywających w mieszkaniu przy ul. Cmentarnej mężczyzn jest nieprzytomny. Zgłoszenie wpłynęło około godz. 1.30. - W mieszkaniu odbywała się impreza alkoholowa. Jak się okazało, 45-latek nie był już nieprzytomny, ale martwy. Przebywający w środku dwaj mężczyźni i kobieta nie byli w stanie wytłumaczyć, co się stało - mówi Sebastian Bijok, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Czytaj również: Ruda Śląska. Łukasz P. zastrzelony przez policję. Sąsiedzi: "To był kawał ch**a"

Początkowo wydawało się, że całe trio może mieć coś wspólnego ze śmiercią 45-latka w Zabrzu. Tym bardziej, że na jego plechach znajdowała się głęboka na 6 centymetrów rana. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok. Okazało się, że rana nie mogła doprowadzić do śmierci zabrzanina. - Wstępna opinia biegłego wskazuje, że zmarł na skutek zatrucia alkoholowego - dodaje Bijok. Jak powstała zatem wspomniana rana? Okazało się, że najprawdopodobniej 45-latek po pijaku wpadł na drzwi, w których znajdowała się szyba. Wiele wskazuje na to, że jej kawałek mógł wbić mu się w plecy. W momencie policyjnej interwencji była ona wybita.

Dlatego zatrzymani początkowi dwaj mężczyźni i konkubina nie usłyszą najprawdopodobniej zarzutów dotyczących śmierci mężczyzny. Istotna będzie jeszcze opinia toksykologiczna, która ma się pojawić w najbliższym czasie.

Czytaj koniecznie: Mierzęcice. Jechali znad morza, doszło do wypadku. Malutki Marcel nie miał szans. Jego mama zmarła w karetce

Zdaniem eksperta: Czy alkohol tuczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają