Zabrze: OBRZYDLIWE robactwo wpełza do domów. Uważajcie, to prawdziwa PLAGA! [ZDJĘCIA]

2020-08-03 15:37 Bartosz Wojsa

Mieszkańcy Zabrza dzielą się w sieci zdjęciami robactwa, które wpełza do ich domów i mieszkań. Wspólnie zastanawiają się, czym jest prawdziwa plaga, z którą przyszło im się zmierzyć. Odpowiedź okazała się całkiem prosta, choć nie uspokaja nastrojów. Zobaczcie sami!

W popularnej grupie na Facebooku pn. "Zabrze dla każdego", jeden z mieszkańców podzielił się zdjęciami robactwa, które wpełzło do jego mieszkania, przy którym znajduje się ogródek. Szybko okazało się, że nie jest jedyną osobą, która zmaga się z prawdziwą plagą zagadkowych owadów. Atakują masowo! Insekty wyglądem przypominają małe żuki. Prawdopodobnie jest to opuchlak truskawkowiec. Jak pisze serwis zielonyogrodek.pl, "to pospolicie spotykany chrząszcz, który atakuje wiele gatunków roślin przez cały rok. Jesienią i zimą larwy wygryzają sobie drogę przez korzenie, a wiosną i latem dorosłe osobniki żerują na liściach". - Dorosłe samice składają jaja zazwyczaj w sierpniu i we wrześniu. Larwy wylęgają się po 2 tygodniach. Centymetrowe larwy żerują na roślinach, gdy tylko się wylęgną. Najbardziej aktywne są jesienią i zimą, później przepoczwarzają się i zimują w gruncie (mogą żerować już w kilku stopniach powyżej 0°C). Dorosłe osobniki pojawiają się późną wiosną lub na początku lata i tym samym cykl zaczyna się od nowa - czytamy na portalu. 

Owady nie są groźne dla człowieka, ale mogą siać spustoszenie w naszych ogródkach. - Doniczkowe rośliny ozdobne możesz opryskać odpowiednim środkiem owadobójczym (np. Fastac lub Mospilan). Zabije to żyjące w podłożu larwy, jeszcze przed przepoczwarzeniem - polecają eksperci z portalu zielonyogrodek.pl. 

Kamera termowizyjna na dronie rejestruje działkowicza, który próbuje zgasić nielegalnie spalane śmieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.