Zabrze. Spłonęło 20 samochodów. W sieci pojawiło się nagranie

i

Autor: Straż Pożarna w Zabrzu/ ZABRZE112.pl

Nowe fakty!

Zabrze. Podpalił 24 samochody! Do sieci wyciekło nagranie [WIDEO]

2022-11-23 13:37

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 listopada) na terenie Zabrza doszło do podpalenia 24 samochodów. Wszystko wskazuje na to, że było to działanie celowe. Do sieci wyciekł film, na którym widać mężczyznę podkładającego ogień. Złoczyńcy szuka policja. Straty wywołane pożarem ocenia się na pół miliona złotych.

Podpalenie samochodów w Zabrzu. Zniszczeniu uległy 24 pojazdy

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 listopada w dwóch dzielnicach Zabrza - Rokitnicy i Grzybowicach. W wyniku działania nieznanego sprawcy podpalone zostały 24 samochody zaparkowane na ulicy Grzybowskiej, Nyskiej, Traktorzystów, Dulęby oraz Grota-Roweckiego. Część pojazdów spłonęło doszczętnie. Straty oszacowano na pół miliona złotych. Policja szuka sprawcy. - Mężczyzna szedł od ulicy do ulicy i podpalał losowo wybrane samochody. Został nagrany przez kamery monitoringu w różnych miejscach. Zabezpieczyliśmy te nagrania i teraz policjanci je przeglądają - mówi w rozmowie z ESKA.pl mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Mundurowi twierdzą, że najpewniej sprawcą jest osoba mieszkająca w Zabrzu, dobrze znająca okolicę. Podpalacz wykorzystał fakt, że było ciemno, a do tego w mieście pojawiła się mgła. To utrudnia rozpoznanie mężczyzny. Sprawca wybierał przypadkowe samochody. Mężczyzna ma najpewniej piromańskie zapędy. Poszkodowanych nie łączy żadna więź poza faktem, że to ich samochody uległy zniszczeniu. Niektórzy z nich wycenili straty na 60 tys. złotych, inni na około tysiąc złotych.

Do sieci wyciekło nagranie, które pokazuje mężczyznę podpalającego jeden z samochodów. Być może ktoś go rozpozna. Wideo opublikował portal ZABRZE112.pl.

Sonda
Czy podpalacze powinni być badani przez psychiatrę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE