Zabrze. Policja zatrzymała podejarzanego o gwałt na 17-letniej mieszkance Sosnowca

i

Autor: Policja Zabrze

Nowe fakty!

Zabrze. Policja ustaliła tożsamość podejrzewanego o gwałt na 17-latce z Sosnowca. Wiemy, kim jest!

2023-01-31 8:28

Policja z Zabrza ustaliła tożsamość mężczyzny z autobusu, który jest podejrzanym o gwałt na 17-latce z Sosnowca. przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2023 roku. Co wiadomo na temat zatrzymanego? Szczegóły poniżej.

Zabrze. Podejrzany o gwałt na 17-latce zatrzymany

W poniedziałek, 30 stycznia policja z Zabrza opublikowała komunikat dotyczący mężczyzny, którego wizerunek udało się zarejestrować za pomocą monitoringu autobusowego. Miał on podstępem nakłonić 17-letnią mieszkankę Sosnowca na wspólną podróż do Zabrza. Tam zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie ją zgwałcił, a potem okradł. Zabrał młodej kobiecie telefon i zegarek. Tego samego dnia wieczorem Policja Śląska opublikowała informację o zatrzymaniu mężczyzny. Na drugi dzień zapytaliśmy rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastiana Bijoka, co wiadomo obecnie o zatrzymanym, który miał dokonać gwałtu.

- To mieszkaniec Zabrza w wieku 40 lat. Był notowany za podobne przestępstwo. Był również poszukiwany celem ustalenia miejsca zamieszkania i odbycia kary. We wtorek będzie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut zgwałcenia, za co grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności - mówi rzecznik zabrzańskiej policji. Wiadomo, że 17-latka nie znała swojego oprawcy, był to przypadkowo poznany człowiek.

Oskarżony o gwałt i zabójstwo sprzed 21 lat Mariusz P. (43 l.) stanął przed sądem w Białymstoku
Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?

Czym jest pigułka gwałtu i jak się przed nią uchronić?

Posłuchaj i baw się BEZPIECZNIE!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają