Podpalacz z Zabrza zatrzymany!

i

Autor: Policja Zabrze/ZABRZE112.pl

Kim jest mężczyzna?

Zabrze. Policja zatrzymała podpalacza z Rokitnicy! Mężczyzna zniszczył ponad 20 samochodów

2022-12-15 9:19

Komenda Miejska Policji w Zabrzu poinformowała o zatrzymaniu 32-letniego podejrzanego w sprawie podpalenia samochodów w dzielnicy Rokitnica w listopadzie tego roku. Mężczyzna miał podpalić 21 samochodów. Straty wynoszą łącznie ponad pół miliona złotych.

Zabrze. Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie samochodów

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 listopada w dwóch dzielnicach Zabrza - Rokitnicy i Grzybowicach. Sprawca podpalił ponad 20 samochodów. Niektóre z aut spłonęły doszczętnie. Straty oszacowano na pół miliona złotych. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania podpalacza z Zabrza. W sieci ukazał się film, na którym widać było podejrzanego. W środę, 14 grudnia mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. - W trakcie prowadzonego śledztwa, w którym udział brali również stróże prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wytypowano mężczyznę, który mógł mieć związek z podpaleniami. Czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze potwierdziły podejrzenia policjantów, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów. 32-latek usłyszał zarzut podpalenia 21 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż pół miliona złotych. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Wobec podejrzanego zastosowano areszt na trzy miesiące. Mundurowi będą sprawdzali, czy 32-latek odpowiada za inne podpalenia na terenie miasta.

Podpalenia samochodów w Zabrzu-Rokitnicy. Doszczętnie spłonęło 12 aut! [ZDJĘCIA]

Podpalił dom, w którym spała jego żona z synkiem
Nasi Partnerzy polecają