Tężnie solankowe w Zabrzu

i

Autor: UM Zabrze Pojawią się w dzielnicach Kończyce i Maciejów

Atrakcja dla mieszkańców Zabrza

Zabrze wybuduje dwie tężnie solankowe. Pojawią się na Maciejowie i w Mikulczycach

2022-10-03 9:25

Zabrze to jedna z 29 jednostek samorządu terytorialnego, której udało się pozyskać środki z Funduszy Norweskich. Ich część zostanie przeznaczona na budowę tężni solankowych, które powstaną w dzielnicach Maciejów i Kończyce.

W Zabrzu powstaną tężnie solankowe

Tężnie solankowe w Zabrzu zostaną wybudowane dzięki środkom z Funduszu Norweskiego. Zabrze jest jedną z 29 jednostek samorządu terytorialnego (spośród 2,5 tysiąca), które te pieniądze pozyskały. Chodzi o 15 milionów złotych! Część z tych środków (dokładnie 1,3 miliona) zostanie przeznaczonych na wspomniane tężnie. Staną one w dzielnicach Kończyce) przy ul. Dorotki, na terenie DOK Kończyce) i Maciejów (w pobliżu Orlika). Inwestycje mają zostać zrealizowane w ciągu 8 miesięcy, czyli do maja 2023 roku. - W Zabrzu poza strategicznymi inwestycjami, takimi jak m.in. przedłużenie alei Korfantego, budowa centrów przesiadkowych czy przygotowanie i wypełnienie specjalnej strefy ekonomicznej realizujemy oczekiwane przez mieszkańców zadania dedykowane rekreacji, właśnie takie jak tężnie solankowe czy dwa przygotowywane właśnie wodne palce zabaw – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Tężnie solankowe w Zabrzu będą miały konstrukcję drewnianej wiaty. Nie będą miały ścian, ale projekt przewiduje zadaszenie. Prócz całej instalacji solankowej będą również stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki i ledowe oświetlenie. W drodze przetargu publicznego w formie „zaprojektuj i wybuduj” wybrano wykonawcę, którym jest firma AQUARIUS ŚRODA & HOLISZ Sp. z o. o.

Zabrze: Tak będą wyglądały tężnie solankowe

Mistrzostwa Świata w rock 'n' roll'u akrobatycznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają