Zabrze: Zakończono składanie wniosków do budżetu obywatelskiego

i

Autor: UM Zabrze

Zabrze: Zakończono składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Będą wybiegi dla psów?

2019-08-02 7:41

Pod koniec lipca zakończono składanie wniosków do zabrzańskiego budżetu obywatelskiego. Według stanu na 30 lipca w VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego mieszkańcy złożyli 92 wnioski o łącznej wartości przeszło 15 mln zł. Założony limit w tym roku to 5 mln 50 tys. zł.

Kwotę tę podzielono na pule dotyczące poszczególnych dzielnic i pulę ogólnomiejską. Największą liczbę projektów złożono do puli dla dzielnicy Centrum Południe. To czternaście wniosków o łącznej wartości prawie 2 mln zł. Z pul dzielnicowych drugie miejsce pod względem liczby wniosków zajmuje Guido (dziesięć wniosków o wartości prawie 1,3 mln zł), a trzecie – Centrum Północ (osiem wniosków o wartości 1,4 mln zł). Do puli ogólnomiejskiej złożono dziesięć wniosków o wartości 3,4 mln zł.

Wnioski mogły dotyczyć spraw leżących w kompetencjach miasta na prawach powiatu, a jeśli dotyczyły robót budowlanych, to musiały być zlokalizowane na terenach, którymi zarządza miasto. Wśród propozycji przeważały te dotyczące miejsc relaksu i sportu (w tym dwa wnioski dotyczą utworzenia Street Workout-u i po jednym Flowparku i Pumptrack’a) oraz infrastruktury miejskiej (w tym utworzenia dodatkowych miejsc postojowych, oświetlenia a sześć projektów dotyczy utworzenia wybiegów dla psów).

Wszystkie wnioski będą teraz przedmiotem oceny formalnej i prawno – technicznej. Wnioski, które spełnią wymogi regulaminowe, zostaną poddane głosowaniu (od oceny negatywnej będzie się można odwołać). Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 17 października. Projekty ocenione przez mieszkańców jako najbardziej potrzebne zostaną wpisane do uchwały budżetowej na 2020 rok, zyskując w ten sposób środki na wykonanie. Wykonanie takich projektów będzie należało do zadań miasta jako jednostki samorządu terytorialnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE