Makulatura na misje w Rudzie Śląskiej

i

Autor: Joanna Szewczyk Makulatura na misje w Rudzie Śląskiej

Zamieniają makulaturę w… pieniądze. W taki sposób mieszkańcy Rudy Śląskiej pomagają malgaskim dzieciom

2018-12-17 16:59

W dzielnicach Halemba i Ruda w Rudzie Śląskiej pojawiły się kontenery na makulaturę. Mieszkańcy będą mogli wrzucać do nich wszystko, co papierowe i zbędne. W ten sposób rudzianie wspierają akcję „Makulatura na misje”, której celem jest pomoc mieszkańcom Madagaskaru.

Kontenery stoją w rejonie miejscowych szkół przy ul. Bujoczka i ul. Energetyków w Rudzie Śląskiej. Pieniądze, które uda się zebrać ze sprzedaży makulatury, trafią na misję księdza Piotra Kemnitza w Madagaskarze. Zebrane do tej pory środki posłużyły do wsparcia budowy szkoły i boisk sportowych. Kontenery będą dostępne do 18 grudnia do godziny 15.

Zbiórki prowadzone są co miesiąc, z wyjątkiem wakacji i ferii. - Przy okazji każdej zbiórki udaje nam się zebrać około 2 -3 ton makulatury. W naszą działalność włączają się nie tylko dzieci ze szkół, ale także rodzice, przedstawiciele parafii oraz mieszkańcy miasta – podkreśla Joanna Szewczyk, koordynatorka akcji w Rudzie Śląskiej. Kolejna zbiórka z cyklu „Makulatura na misje” odbędzie się w dniach 4-5 lutego.

Czytaj także: Są zarzuty dla rodziców z Ciecierzyna! Czwórka dzieci zamordowanych z zimną krwią

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE