Zauważyli płonące śmieci. Obok leżał mężczyzna. Nie mieli chwili do stracenia

2022-05-23 12:48
Policjanci z Kalet uratowali bezdomnego
Autor: Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Kalet uratowali 49-letniego bezdomnego! Mężczyzna leżał obok płonącego stosu odpadów. Był nieprzytomny. Mundurowi jako pierwsi byli na miejscu zdarzenia i pomogli poszkodowanemu.

Mundurowi z Kalet w niedzielę, 22 maja, wieczorem zostali powiadomieni, że na jednej z posesji miało dojść do pożaru odpadów. Szybko przyjechali na miejsce zdarzenia. Byli tam pierwsi. Zauważyli, że w pobliżu ognia leży nieprzytomny mężczyzna. - Bez chwili wahania ruszyli z pomocą i uratowali 49-latka. Mężczyzna był nieprzytomny, dlatego udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali ratownikom, którzy dotarli na miejsce - opisują mundurowi. Kiedy czekali na strażaków, rozpoczęli gaszenie pożaru razem z mieszkańcom. Ogień zagrażał pobliskim zabudowaniom. - Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła na uratowanie ludzkiego życia i zminimalizowanie powstałego zagrożenia. 49-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodają policjanci.

Zobacz również: Rodzina zgłosiła, że zaginął. On jechał pijany z czteropakiem i flaszką w samochodzie

Czytaj koniecznie: Śmierć 7-latki w Mysłowicach. Dziewczynka umarła w męczarniach. Wyniki sekcji zwłok

Spłonęło ponad 50 hektarów lasów i traw. Z ogniem walczyło 60 zastępów straży pożarnej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE