Zdziczenie bandytów-kiboli jest zatrważające. Pobili hokeistę

2019-10-05 14:16 abe
Zimowe treningi: hokej na lodzie
Autor: thinkstockphotos.com

Policjanci zatrzymali już jednego ze sprawców napadu na zawodnika GKS Katowice. Znana jest tożsamość drugiego z napastników. Wiesz gdzie się ukrywa? Powiadom nas! - apeluje jastrzębska policja. W piątek (4 października) hokeista został zaatakowany od tyłu przez dwóch młodych bandziorów. Któryś z nich uderzył zawodnika w głowę.

To przed meczem JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice, ok. 17:10. Policjanci ustalili, iż zawodnik ten został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w trakcie rozgrzewki. Jeden z napastników zaatakował go od tyłu, uderzając w głowę, po czym wspólnie z drugim zabrał mu koszulkę z logo klubu. Mieszkańcy miasta, widząc zajście, ruszyli hokeiście z pomocą. Sprawcy po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca” - komunikuje jastrzębska policja. Meczu nie rozegrano, bo drużyna GKS Katowice odmówiła gry i nie wyszła na lód. Kryminalni szybko ujęli jednego kibola. Ma 15 lat. Wyśpiewał równie szybko, z kim napadł na hokeistę. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Ten jak widać karygodny incydent skomentowali prezydenci Katowic i Jastrzębia-Zdroju.

„W Jastrzębiu doszło do skandalicznej sytuacji – przed meczem z JKH, podczas rozgrzewki pobity został hokeista GieKSy Jaakko Turtiainen. W wyniku obrażeń zawodnik trafił do szpitala – znajduje się obecnie pod specjalistyczną opieką lekarską. W związku z tym, solidaryzując się z kolegą, cały zespół, po konsultacji ze sztabem trenerskim i zarządem Klubu nie wyjechał na lodowisko. W pełni popieram podjęcie takiej decyzji! Zdecydowanie potępiam wszelką przemoc i agresję w sporcie – na boisku, jak i poza nim. Wierzę, że ta sytuacja nie doprowadzi do kolejnych aktów przemocy, a sprawcy tego oburzającego czynu zostaną surowo ukarani. Jaakko - życzę Ci dużo zdrowia – byś jak najszybciej wrócił na lodowisko i z resztą zespołu podtrzymał świetną passę zwycięskich meczów GieKSy” – napisał na Facebooku Marcin Krupa, prezydent Katowic.

„Z wielką przykrością przyjęłam wiadomość o wydarzeniach, jakie miały dziś miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. Tym bardziej, że zdarzyło się to w Naszym mieście, w którym z dumą mówimy o sportowcach. Wszyscy prawdziwi kibice ubolewają nad tym faktem i wierzą, że do tak karygodnego czynu nie mogli przyczynić Ich koledzy. Wierzymy, że sprawcy poniosą surową karę. To nie może się więcej zdarzyć! Z pełną mocą potępiam takie zachowanie. Apeluję, by odrzucić wszelkie negatywne emocje. Sport ma łączyć i dawać radość. Zawodnikowi GKS Katowice Hokej Jaakko Turtiainen życzę szybkiego powrotu do zdrowia” – skomentowała także na Facebooku prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.