Dzielnicowy gonił seniora na motorowerze!

i

Autor: Policja

Nietypowy pościg

Zebrzydowice. Emeryt uciekał motorowerem przed policją. Funkcjonariusz dogonił go na nogach!

2023-03-06 13:42

Mundurowy z Zebrzydowic powinien spróbować swoich sił na lekkoatletycznej bieżni! Dzielnicowy gonił na nogach 68-latka, który jadąc motorowerem nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Wjechał na grząskie pole, gdzie szybki stróż prawa z łatwością go dogonił. Emeryt będzie miał problemy!

Zebrzydowice. Policjant dogonił kierowcę motoroweru!

Młodszy aspirant Wacław Kopel pełnił z kolegą dyżur na jednej z dróg w Zebrzydowicach. Ich uwagę zwrócił jadący motorowerem 68-latek, który poruszał się ulicą Sadową. - Mężczyzna na widok mundurowych skręcił, wjeżdżając wprost w pole. Zachowanie to oczywiście nie umknęło uwadze dzielnicowych, którzy postanowili sprawdzić powód nietypowego manewru - opisuje zajście żywiecka policja.

Mł. asp. Kopel bez chwili wahania ruszył w pościg za emerytem. Mundurowy biegł za motorowerzystą. Urządzenie 68-latka odmówiło posłuszeństwa na polu. Funkcjonariusz z łatwością zatrzymał uciekiniera. - Przeprowadzona na środku pola kontrola wykazała, że 68-latek ma na koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz musi się on liczyć z poważnymi konsekwencjami. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do 5 lat więzienia - podaje policja.

Jechał motorowerem po pasach, tuż przed maską radiowozu. Policjanci wszystko nagrali
Sonda
Czy kierowcy jednośladów jeżdżą bezpiecznie na polskich drogach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany