Zimy w Bytomiu (jeszcze) nie ma. Jednak LÓD będzie już wkrótce

2020-01-15 18:14 abe
lodowisko_budowa_Bytom_zadaszenie_dach
Autor: UM Bytom

Pod dachem. Pierwsza jego warstwa już przykryła lodowisko zwane STODOŁĄ. „Rozpoczęły się również przygotowania do zmrożenia lodowiska, dzięki czemu już wkrótce nasi hokeiści i hokeistki będą mogli ponownie trenować przy ul. Pułaskiego – na lodowisku, które jest jeszcze placem budowy” – informuje magistrat.

Dawna STODOŁA zamienia się w nową, już od lipca 2019 r. Dotychczas rozebrano starą konstrukcję, w nowe fundamenty wstawiono „24 filary, rozpoczęto montaż dźwigarów z drewna klejonego, które będą wspierać dach nowej hali lodowiska...”. Co się dało zaadaptować do nowego projektu, zostanie zmodernizowane. Tak stało się ze starym budynkiem, w którym były szatnie i pomieszczenia administracyjne. Będzie modernizowany i wkomponowany w NOWE, by stanowić jedność. Inwestycję wyceniono na 40 mln (w tym 15 mln zł z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki).

Za te pieniądze bytomianie w IV kwartale 2020 r. będą mieli nową halę z lodowiskiem, w której na trybunach zasiądzie 1,4 tys. osób. Do tego dodajmy 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Będą też strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, w których w przyszłości będzie można urządzić saunę i siłownię.