Kradzież bukszpanu w Sosnowcu

i

Autor: UM Sosnowiec Kradzież bukszpanu w Sosnowcu

Złodziej ukradł bukszpan. Miasto wyznaczyło 500 zł nagrody

2015-06-29 15:29

W niedzielę sprzed sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu złodziej ukradł sadzonki bukszpanu kulistego z jednej z posadowionych tam donic. Teraz miasto wyznaczyło 500 zł nagrody za złodzieja.

Do kradzieży doszło o godz. 5.40 przed salą widowiskowo-koncertową Muza w Sosnowcu, przy ul. Warszawskiej. Całą sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, że kradzieży dokonał młody mężczyzna, który następnie ozdobną roślinę porzucił na przystanku tramwajowym pod dworcem, skąd udał się tramwajem linii 31 do Będzina.

Kamery  w tramwaju zarejestrowały, że wraz z dwoma innymi mężczyznami oraz kobietą wysiadł przy stadionie w Będzinie. Miasto za pomoc we wskazaniu sprawcy kradzieży przygotowało nagrodę w wysokości 500 zł. Materiały z monitoringu zostały już przekazane policji.

Ale to nie jedyna taka kradzież w ostatnich dniach. Dwa bukszpany zostały również wyrwane z donic znajdujących się przy ul. Małachowskiego.

- We wszystkich przypadkach braki w roślinności zostaną uzupełnione. Sytuacja jest bulwersująca, ale nie poddamy się w zmienianiu Sosnowca. Liczę na wsparcie i pomoc w ujęciu osoby, która dopuściła się tej kradzieży - podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają