Policjant z Jastrzębia pomaga ukraińskim rodzinom [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Jastrzębie-Zdrój

Znaleźli dach nad głową dla dwóch rodzin z Ukrainy. Piękny gest policjanta z Jastrzębia [ZDJĘCIA]

2022-03-10 12:36

Serce się raduje, kiedy widzi takie poświęcenie i zaangażowanie. Policjant z Jastrzębia-Zdroju wraz ze swoją żoną postanowili pomóc dwóch ukraińskim rodzinom. Zorganizowali transport spod granicy, a dodatkowo znaleźli dla nich mieszkania. W akcję włączyli się pozostali mundurowi z jastrzębskiej jednostki.

Zaczęło się od prośby znajomej. Mundurowy z Jastrzębia-Zdroju razem ze swoją małżonką zorganizowali transport dla dwóch ukraińskich rodzin. Dzięki mocy mediów społecznościowych udało się znaleźć większy pojazd, który był do tego celu potrzebny. - Policjant pojechał na granicę, gdzie pomógł odebrać i przywieźć kobietę z czwórką dzieci. Wszyscy oni znaleźli schronienie oraz potrzebne rzeczy. Mundurowy pomógł także Marinie i jej 4-letniej córeczce Walerii - informuje jastrzębska policja. Dodatkowo stworzono zbiórkę rzeczy dla obu rodzin. Darów było tyle, że cała piwnica i garaż zostały wnet wypełnione. Pomoc trafiła jeszcze do rodzin, które znajdują się w woj. podlaskim.

Czytaj koniecznie: Wołodymyr trafił do hospicjum w Katowicach. "Dotrwa do końca w ludzkich warunkach"

- Inni jastrzębscy policjanci także odpowiedzieli na apel i zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. Dzięki nagłośnieniu akcji w portalach społecznościowych, do zbiórki włączyły się także osoby prywatne. Udało się zdobyć biurko oraz krzesło do nauki dla dzieci w wieku szkolnym, które od poniedziałku chodzą już do szkoły - podaje KMP Jastrzębie-Zdrój.

Zebrano między innymi artykuły szkolne, zabawki, a pieniądze pozwolą na zorganizowanie dzieciom wolnego czasu.

Zobacz także: Syn Andrija walczy o wolną Ukrainę. "Jestem dumny. Rosja nie ma szans!"

Zełenski ma JAJA ze stali! Polacy chcą TAKIEGO prezydenta! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE