Zostaw auto, wsiądź do pociągu, jedź na piwo. Do domu wrócisz też pociągiem

2019-09-21 18:04 abe
Koleje Śląskie_pociąg_Sosnowiec_peron
Autor: Andrzej Bęben

Dla tych, którzy nie zamierzają się przesiąść w niedzielę (22 września) z aut na rowery lub elektryczne hulajnogi, Koleje Śląskie proponują swoje usługi w Europejskim Dniu bez Samochodu. Oczywiście jak najbardziej za darmo.

Uściślijmy: prawie wszędzie za darmo, bo za jazdę na przygranicznym odcinku Chałupki - Bohumin trzeba będzie już zapłacić. Można więc wybrać się na piwo do Czech po minimalnych kosztach, a do innych miejscowości, do których jeżdżą KŚ, za darmo. I co ważne, kierowca może zabrać w podróż jedną osobę. Trzeba mieć tylko przy sobie ważny dowód rejestracyjny. KŚ taką atrakcję fundują kierowcom od 2015 r. „Łącznie w ramach obchodów przewieźliśmy prawie 8000 osób, a razem uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami blisko 420 000 kilometrów!” – chwali się regionalna spółka przewozowa.

Włączając się do akcji KŚ... łączą przyjemne z pożytecznym, bo zachęcają kierowców do przetestowania pociągu, jako podmiejskiego środka komunikacji. Pociągiem do Katowic jedzie się 10 minut, czego nie da się osiągnąć, gdy jedzie się autem. Ponadto odpada problem z parkowaniem, a i piwo można wypić, czego prowadzącym samochody STANOWCZO ODRADZAMY.