Zwłoki Sylwestra S. pływały w wodzie przez dwa tygodnie. Makabryczna zbrodnia w Szymocicach

2021-11-03 11:24
Zabójstwo koło Raciborza
Autor: Policja Śląska Zabójstwo koło Raciborza. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Makabryczna zbrodnia w Szymocicach koło Raciborza. Sylwester S. (31 l.) miał zostać zamordowany, a jego ciało wrzucono do kanału wodnego. Zdarzenie miało miejsce 11 października. Ciało mężczyzny znaleziono dopiero pod koniec zeszłego miesiąca. Śledczy potwierdzili wówczas, że doszło do zbrodni. Rozpoczęły się poszukiwania zabójców. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Jak podają śledczy, do zbrodni doszło 11 października w domu jednorodzinnym w Szymocicach. Śledczy nie podają, jakie były dokładne okoliczności śmierci Sylwestra S. (31 l.). Wedle naszych ustaleń mógł otrzymać ciosy nożem. Jego ciało miało zostać wrzucone do kanału Ulga, z którego wypłynęło do Odry. Zwłoki dryfowały w wodzie dwa tygodnie. Gdy 29 października natknął się na nie przypadkowy rolnik, od razu zgłosił sprawę policji. Rozpoczęto śledztwo w sprawie śmierci 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju.

Zadzwoniła do koleżanki. Konkubent powiedział, że ją zabił. Szokujące zabójstwo w Zabrzu

- Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle do pracy technika trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje, mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy. Efektem wnikliwej pracy stróży prawa z Raciborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem - podaje raciborska komenda. Podejrzani to 34 i 39-latek. Obaj usłyszeli zarzut zabójstwa. Grozi im dożywocie. Mężczyźni trafili tymczasowo do aresztu na trzy miesiące.

Zabójstwo sprzed 15 lat. Zatrzymanie podejrzanego
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE