Ten znak zodiaku jest najstarszy w całym horoskopie. Sprawdź, czy twój wiek mentalny jest zgodny z datą urodzenia

i

Autor: Gerd Altmann/Pixabay Ten znak zodiaku jest najstarszy w całym horoskopie. Sprawdź, czy twój wiek mentalny jest zgodny z datą urodzenia

Astrologia

Ten znak zodiaku jest najstarszy w całym horoskopie. Sprawdź, czy twój wiek mentalny jest zgodny z datą urodzenia

2023-08-08 12:15

Który Zodiak jest najstarszy, a który najmłodszy? Znak zodiaku, w którym się urodziliśmy mówi o naszym charakterze i podejściu do świata. Każdy z nich reprezentuje także inny wiek. Czasami metryka nie pokrywa się z tym co jest w środku nas. Jak często uważasz, że czujesz się młodziej niż wyglądasz? Ile razy zdarzyło ci się powiedzieć o znajomych, że zachowują się, jak dzieci? To oczywiście może być kwestia wychowania, charakteru ale i czasu w którym się urodzili. Sprawdź swój wiek mentalny według znaku zodiaku!

Wiek zapisany w dokumentach a wiek mentalny, to dwie rożne sprawy. Często osoby, które śmiało możemy nazwać seniorami zachowują się w pewnych kwestiach, jak dzieci i na odwrót - dzieci bardzo często wykazują się dorosłością. Za wiele sytuacji, w których dochodzi do zgrzytów związanych z wiekiem odpowiadają znaki zodiaku. Bliźnięta często zachowują się jak dzieci a wagi wykazują dojrzałość. Sprawdź, jaki jest twój wiek mentalny według znaku zodiaku.

Wiek znaku zodiaków. Od najmłodszego do najstarszego

Baran (1-7 lat)

Baran jest pierwszym znakiem na zodiakalnym kole. Jako najmłodszy wciąż uczy się i odkrywa. Wykonuje czynności, tak jakby robił to pierwszy raz. Buduje swoją pozycje w jakiejś dziedzinie tylko po to by za chwile wszystko zepsuć. Często przypomina to misterne budowanie zamku z piasku. Działa pod wpływem impulsu. Kiedy coś nie idzie po jego myśli głośno tupie nogą. Chce mieć wszystko tu i teraz. Cierpliwość to dla niego nazwa egzotycznej potrawy.

Byk (7-14 lat)

Byk jako drugi znak zodiaku. Trochę starsze dziecko, które już potrafi nad sobą zapanować. Zdaje sobie sprawę, że nie jest sam na świecie. W przeciwieństwie do Barana, Byk rozumie, że trzeba się dzielić, ale nie zawsze ma na to ochotę. Uwielbia swoje zabawki i trudno mu się z nimi rozstać. Jest materialistą. Potrzebuje czasu by zrozumieć, że ważne jest być nie mieć.

Bliźnięta (14-21 lat)

Bliźnięta – trzecie dziecko zodiaku. To odzwierciedlenie dojrzewającego nastolatka. Wydaje im się, że są już dorosłe i instynktownie dążą do opuszczenia domu, w którym są nakazy i zakazy. Ich emocjami żądzą buzujące hormony. Chcą imprezować i przynależeć do grupy jednocześnie podkreślając swoją indywidualność. Dlatego często zmieniają styl i fryzurę. Ich żywiołem jest powietrze, które niesie wysoko nad ziemią.

Rak (21-28 lat)

Raki to młodzież, która stawia pierwsze kroki w dorosłości. Starają się być odpowiedzialne w domu i w pracy. Otaczają się lojalnymi ludźmi, którym mogą powierzyć tajemnice. Jak większość dwudziestolatków opuszczają rodzinny dom i robią wszystko by do niego nie wrócić. Wydaje im się, że wiedzą wszystko najlepiej przez co łatwo je zranić uwagą o tym ,ze coś robią nie tak.

Lew (28-35 lat)

Lew jest, jak dojrzały człowiek, który dogadał się z życiem i wie czego chce. Bez ogródek manifestuje kim jest naprawdę. Czuje w sobie moc, która podbije świat. Nie chce mu się bawić w szczeniackie gry, niczego nie udaje i mówi jasno, ze żyje na własnych warunkach. Pewny siebie przez co nie widzi wat za to doskonale zna swoje zalety.

Panna (35-42 lata)

Panna jest jak dojrzały człowiek, który osiągnął stabilność życiu. Sporo już przeżyła i może być wzorem dla innych, dlatego traktuje wszystkich jak uczniów. Jest poukładana i zorganizowana. Sumiennie wypełnia obowiązki w pracy i w domu. Głupie, dziecinne błędy to nie jej domena. Wychodzi z założenia, że najlepiej polegać na sobie i ostrożnie dobiera przyjaciół.

NIE PRZEGAP: Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

Waga (42-49 lat)

Waga jest niezwykle odpowiedzialna. Jak dorosły człowiek na półmetku życia. Zdążył już siebie poznać, wie na co ją stać i jak reaguje w konkretnych sytuacjach. To typ osobowości, któremu najlepiej żyje się w duecie. Tylko z bratnią duszą stworzy harmonie. Musi być potrzebna innym, służenie daje jej uczucie spełnienia. Zawsze troszczy się op bliskich. 

Skorpion (49-56 lat)

Skorpion to znak, który charakteryzuje kryzys wieku średniego. Wie, że ma ogromny potencjał, którego nie wykorzystał w pełni. Ma świadomość przemijania i buzuje w nim chęć zrobienia szalonych i niebezpiecznych rzeczy, a przy okazji zostawienia po sobie czegoś istotnego. Wiele skorpionów ma wysokie libido i uwielbia seks bez zabezpieczeń. Nie chodzi tu tylko o zmysły ale pierwotną potrzebę rozmnażania. Skorpiony pragną mieć duże potomstwo, a jeśli na tym polu nie wyjdzie cała energie pompują w karierę.

Strzelec (56-63 lata)

Strzelec to emeryt, który wszystko może i już nic nie musi. Jest jak człowiek, który może na nowo zając się karierą, oddać się swojemu hobby i odkryć zupełnie nowe zainteresowania. Wie, że tylko pozytywne emocje są w stanie unieść ludzi ponad problemy. Rusza w świat w poszukiwaniu idealnego miejsca do życia.

Koziorożec (63-70 lat)

Koziorożec jest w wieku, w którym większość ludzi zaczyna się zamykać na świat. Ceni sobie zbudowana przez siebie fortecę bezpieczeństwa. Boi się wyjść poza utarte schematy. Wierzy, że systematyczna i ciężka praca po wyznaczonej linii przyniesie sukces. Ma cel na horyzoncie i nie zamierza schodzić z wyznaczonej ścieżki, bo inaczej zdarzy się coś złego. Zapomina przy tym, jak dobrze jest czasami odpuścić i złamać schemat by cieszyć się życiem.

Wodnik (70-77 lat)

Wodnik jest już dojrzałym znakiem, który ma w sobie zarówno życiową mądrość, jak i ciekawość dziecka. Zazwyczaj działa logicznie, ale bywa tez nieobliczalny. Stara się jednak zachowywać dystans do życia i bezstronność w sporach a przy okazji zawsze służy dobra radą.

Ryby (77-84)

Ryby są najstarszym dzieckiem zodiaku. Ich zadanie to łączenie ludzkiej duszy z Wszechświatem. Pokazują, że ciało fizyczne jest tylko nośnikiem do świata fantazji. Śmierć jest dla nich jedynie symbolem przejścia do lepszego świata. Są pogodzone z losem i światem namacalnym. Żyją z głową w chmurach.

ZOBACZ TEŻ: Horoskop na sierpień 2023. Jeden znak zodiaku padnie ofiarą plotek, inny zostanie obdarzony bogactwem. Sprawdź, co mówi horoskop dla twojego znaku zodiaku

Sonda
Wierzysz w horoskopy?
Tańczące z promocjami 03.08.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany