Co mówi o tobie pozycja w jakiej śpisz? Sprawdź!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

O której się kładziesz?

To, o której chodzisz spać zdradza Twoją osobowość. Wybrańcy losy i geniusze nigdy nie kładą się o tej godzinie. Sprawdź, co pora snu mówi o Tobie

2023-08-31 11:22

Sen to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Ma on wpływ praktycznie na nasz cały organizm, a w czasie snu nasze ciało regeneruje się nie tylko na poziomie psychicznym, ale również i fizycznym. Okazuje się, że osoby, które kładą się spać o podobnej porze łączy wiele cech charakteru. Zgodnie z tymi założeniami osoby ponadprzeciętnie inteligentne i bystro często chodzą spać o tej samej godzinie. Sprawdź, do której grupy należysz i co godzina snu mówi o Twojej osobowości.

O której godzinie chodzisz spać? Sprawdź, co pora snu mówi o Twojej osobowości

Zdrowy i jakościowy sen jest podstawą funkcjonowania naszego organizmu. Bez niego nie da się żyć. Śpiąc regenerujemy się zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wspomaga się praca odnowy organów. Skóra nocą lepiej wchłania kosmetyki, a w czasie choroby to właśnie nocą zdrowiejemy najbardziej. Często sami zaburzamy sobie procesy prawidłowego snu. Wbrew temu, co się wielu osobom wydaje jednym z czynników zaburzających dobry sen jest alkohol. Spożywając go sprawiamy, że nasz sen jest płytszy i gorszej jakości. Okazuje się również, że pora kładzenia się spać może mieć wiele wspólnego z nasza osobowością. Ludzie o podobnych cechach charakteru często chodzą spać o podobnej godzinie. Sprawdź zatem, co pora kładzenia się spać mówi o Tobie.

Zobacz także: Samochody dopasowane do znaków zodiaku. Sprawdź, czym według horoskopu powinieneś się wozić. To auto najlepiej do Ciebie pasuje

Pora kładzenia się spać a osobowość

Zasypiasz około godziny 22:30 - 23:30

Dla wielu osób to idealna pora na sen. Pozwala ona na pełną regenerację. Osoby, które chodzą spać w okolicy tej godziny uważane są za bystre i rozsądne. Najczęściej są pełne energii i nie zasypiają w ciągu dnia. Potrafią się skupić i dobrze radzą sobie ze stresem.

Zasypiasz około godziny 23:30 - 01:00

Osoby, które zasypiają o tych godzinach to najczęściej ekstrawertycy, którzy wieczorami się budzą. Najbardziej aktywni są w okolicach godziny 19:00 i potrzebują kilku dodatkowych godzin przed snem, aby się uspokoić i przygotować. To ludzie, którzy nie boją się wyzwań.

Zasypiasz przed godziną 22:00

Osoby, które chodzą wcześnie spać najbardziej produktywne są przed południem. To ciepłe i kochające osoby, na których zawsze można polegać. Nie potrafią robić kilku rzeczy jednocześnie i najczęściej skupiają się jedynie na tym, co najważniejsze.

Zasypiasz po godzinie 01:00

Jesteś typowym nocnym markiem. Niektórzy uważają, że późna pora snu cechuje osoby ponadprzeciętnie inteligentne oraz wyjątkowo uparte. Najlepiej myśli Ci się, gdy zajdzie słońce i lubisz spokój nocy. Nie zawsze jednak dobrze się wysypiasz i możesz cierpieć na problemy związane z brakiem snu.

Sprawdź się również w naszym quizie i przekonaj się, czy posiadasz szósty zmysł.

Quiz, czy masz ponadprzeciętną intuicję? Czy Twój szósty zmysł Cię nie zawodzi?

Pytanie 1 z 10
Często masz wrażenie "deja vu"?
Co lubi nasze serce i czym jest "rzeka życia"? Proste odpowiedzi naszej ekspertki.