Białe, małe kłamstewka. Recenzja książki East Philippa. Rodzinny dramat. Co tak naprawdę się wydarzyło?

2021-07-12 12:09

Recenzja książki „Białe, małe kłamstewka” Philippy East to historia, która od początku intryguje. Ginie dziewczynka. Po latach odnajduje się, a rodzina poznaje jej traumatyczną historię: przez cały ten czas obcy mężczyzna karmił jej dziecięcy, naiwny umysł kłamstwami. Czy tylko on kłamał? I jaką rolę odegrali w tym bliscy zaginionego dziecka? Przeczytaj recenzję książki „Białe, małe kłamstewka”.

Maddie McCann to współczesny symbol porwanego w tajemniczych okolicznościach dziecka. Mała Brytyjka jednak nie jest jedyną zaginioną wciąż osobą. Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Jak podaje "The Sun”. Ciężko wyobrazić sobie tragedię rodziców, którzy tracą swoją pociechę nie wiedząc, jaki spotkał ją los. Tak potężny cios może doprowadzić do rozsypania wielu życiorysów.  Strach pomyśleć, ile maluchów znika bez śladu na całym świecie. Mroczna kobieca powieść grozy z dramatem w tle wciąga od pierwszych stron i trzyma w lekkim napięciu. „Odwróciła wzrok na sekundę…” Tyle wystarczyło, by Anne White straciła z oczu swoją ośmioletnią córkę Abigail. Siedem lat później, gdy zostaje odnaleziona Anne stara się nawiązać kontakt z dziewczyną i zastanawia, ile Abigail pamięta z dnia, w którym zaginęła…Czy jedno małe, niewinne kłamstewko może doprowadzić do ogromnej tragedii? . „Białe, małe kłamstewka” East Philippa opowiadają jak dosłownie jedna chwila nieuwagi spowodowała lawinę siedmiu lat rozpaczy, poszukiwań i nadziei.Setki apeli, tysiące ogłoszeń a także policyjne śledztwo nic nie dało.Po dziewczynce wszelki słuch i ślad zaginął. Ale, po tych ciężkich wręcz długich latach Abigail w końcu się odnajduje. Zjawia się na posterunku policji, trzymając za rękę małą dziewczynkę, niedawno uznaną za zaginioną. Gdzie była Abigail i co się z nią działo przez ten czas? Co wydarzyło się tego dnia, gdy zaginęła? Co ma wspólnego z dziewczynką, z którą przyszła? Jak dalej będzie wyglądać życie rodziny White po powrocie córki?Co się z nią przez ten czas działo? Gdzie była? I co tak naprawdę się wydarzyło? Czy mała dziewczyna może tak po prostu znikać? Małymi krokami odkrywamy, iż każdy z domowników został w jakiś sposób uwikłany w ten rodzinny dramat. Kiedy Anne stara się nawiązać kontakt ze swoją nastoletnią już córką, zaczyna zastanawiać się, ile Abigail pamięta z tego dnia, w którym zaginęła. Co jeśli wszystko dobrze pamięta? . „Białe , małe kłamstewka” Philippy East to opowieść o rodzinie, sekretach,poczuciu winy i odczuwaniu konsekwencji tego, w jakim stopniu tak małe kłamstwa wypływają na powierzchnię potrafią zniszczyć wszytko wokół.

Autorka Filippa East opisuje uczucia, jakie towarzyszyły rodzinie podczas zaginięcia córki, a także przybliża nam historię rodziny White po powrocie Abigail. Mąż Robert strasznie obwinia siebie za jej zniknięcie, natomiast Anne ukrywa pewien sekret i boi się, że inni się o nim dowiedzą. Rodzice odczuwają szczęście, a zarazem strach, nadzieję i bezradność, a także niepewność po powrocie dziewczyny. Nie wiedzą jak postępować z córką, co mówić i robić, żeby czuła się kochana i szczęśliwa. Wiedzą, jaką traumę przeszła i jak bezwzględny musiał być dla niej oprawca.

Książka „Białe, małe kłamstewka” Philippy East ”, dostępna jest w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl oraz Wydawnictwo Harde.

Białe małe kłamstewka
Autor: MAT. PRASOWE Białe małe kłamstewka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze