Boże, daj orgazm, Violetta Nowacka

i

Autor: Materiały prasowe Boże, daj orgazm, Violetta Nowacka

Poradnik

„Boże, daj orgazm” - Violetta Nowacka o tym jak być sobą w seksie

2024-05-15 12:05

Jaki wpływ na życie intymne i kondycję psychiczną Polek ma wychowanie w duchu religii katolickiej i przeświadczenie, że seks jest obowiązkiem i nie powinien być przyjemnością? Violetta Nowacka psycholożka, terapeutka, edukatorka seksualna, autorka poradnika „Boże, daj orgazm” radzi, jak pozbyć się ograniczeń i stać się sobą w sypialni.

Violetta Nowacka uważa, że parom w sypialni często towarzyszy... ksiądz, a Polkom łatwiej przychodzi zdjęcie bielizny niż pozbycie się wstydu. A wstyd nie tylko komplikuje życie w związkach, ale też rujnuje kobiece poczucie wartości, okrada z pewności siebie i nierzadko skłania do ryzykownych zachowań, odbierając – czasem na zawsze – szanse na szczęście. W swojej najnowszej książce autorka radzi, jak pozbyć się ograniczeń i stać się sobą w sypialni.

Fragment książki „Boże, daj orgazm”: 

Pokolenia naszych babek i matek wychowane w duchu katolicyzmu nadal przekazują nowemu pokoleniu poglądy, że masturbacja, seks przedmałżeński czy antykoncepcja są ciężkimi grzechami. Że kobieta powinna ubierać się skromnie, żeby nie prowokować mężczyzn do nieczystych myśli albo czynów, na przykład gwałtów. W religii katolickiej pozycja kobiety w społeczeństwie niejawnie definiowana jest jako podrzędna mężczyźnie. I mimo że w tekście kościelnej przysięgi małżeńskiej nie ma już zdania: „Kobieta ma być posłuszna mężowi”, to jednak w kulturze masowej da się zauważyć, że między wierszami promuje się uległość, konformizm, brak asertywności czy grzeczność.

Violetta Nowacka. Psycholożka, terapeutka, coach i edukatorka seksualna. Uczennica prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi poradnię pod marką SELF Przyjazne Terapie. Współtwórczyni podcastu Przypadki miłosne. Kocha dalekie podróże w nieznane, kreatywne gotowanie, naturę w każdym jej przejawie. Energię i pasję do pracy czerpie z praktyk medytacyjnych oraz ruchu, na który składają się jazda na rolkach, joga i taniec. Myśli o sobie: silna, odważna, otwarta, ciekawa. Wydeptuje nowe ścieżki.

Książka „Boże, daj orgazm” Violetty Nowackiej dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 15 maja. 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki