Cukrzyca, epidemia XXI wieku. Jak jej uniknąć, rozpoznać, leczyć, jak z nią żyć

2022-01-19 9:05
Sprawdź, czy może grozić ci cukrzyca
Autor: Getty Images

Wyczekiwaną premierę ma dziś druga edycja poradnika skierowanego zarówno do diabetyków, jak i osób, które chcą uchronić się przed zachorowaniem na poważną chorobę metaboliczną. "Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie" od Wydawnictwa Harde dostępna jest bez recepty. To nie tylko poradnik dla chorych, a książka dla każdego.

Cukrzyca jest jak gra, której reguły zmieniają się codziennie i trzeba uczyć się ich na bieżąco. Do wygranej konieczna jest wiedza i zaangażowanie w proces leczenia.  Osoba z cukrzycą, stosując odpowiednią terapię, prowadząc zdrowy styl życia, kontrolując dietę i masę ciała oraz dbając o aktywność fizyczną, może normalnie funkcjonować i podejmować trudne wyzwania. Wielu diabetyków uprawia sporty, osiągając wyniki budzące podziw wśród zdrowych, jest aktywnych zawodowo, towarzysko, społecznie, by wspomnieć tylko ludzi z pierwszych stron gazet, jak Tom Hanks, Halle Berry, Steven Redgrave, Lila Grace Moss Hack czy Olaf Lubaszenko.

"Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie" zawiera najbardziej aktualne informacje na temat przyczyn choroby, jej rozpoznania, odmian, powikłań, nowoczesnych terapii, najnowszych odkryć w diabetologii oraz przydatne wskazówki dotyczące profilaktyki i codziennego życia z cukrzycą – dorosłych, dzieci, seniorów, kobiet w ciąży, a do tego zestaw zdrowych przepisów na dania tzw. sugar free.

Badaj się i lecz - Cukrzyca

Światowa Organizacja Zdrowia – ze względu na lawinowy wzrost liczby osób chorujących na cukrzycę – uznała tę poważną metaboliczną chorobę za epidemię XXI w. W 1980 roku na świecie były sto pięćdziesiąt trzy miliony cukrzyków, dziś jest ich już trzysta siedemdziesiąt jeden milionów. W 2001 roku w Polsce pod opieką poradni diabetologicznych i lekarzy POZ znajdowało się niecałe osiemset tysięcy osób z cukrzycą, obecnie - ponad dwa miliony. Warto więc poznać tę groźną chorobę, korzystając z kompleksowego, wiarygodnego źródła, jakim jest poradnik "Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie".

"Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie" to druga edycja poradnika pióra Izy Radeckiej, wieloletniej redaktorki naczelnej miesięcznika "Zdrowie". Wydanie zaktualizowała i rozszerzyła o najnowszy stan wiedzy na temat diagnostyki i metod leczenia cukrzycy dziennikarka medyczna Bożena Stasiak, laureatka Nagrody Zaufania Złoty Otis i "Kryształowe Pióro".

Poradnik "Cukrzyca" autorstwa Izy Radeckiej i Bożeny Stasiak dostępny w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

„Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie”
Autor: Materiały prasowe „Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, by planować zdrowe życie”
Sonda
Czy masz zaufanie do lekarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE